Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

29 sierpnia 2021 r.

  1. Wdzięczni Bogu za miniony tydzień, gromadzimy się na Eucharystii, która jest źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia. W czynnościach liturgicznych obecny jest Chrystus, który mocą swojego Ducha sprawia, że to co było chlebem staje się Jego Ciałem, a to co było winem, staje się Jego Przenajświętszą Krwią. Także słowo Boże proklamowane w liturgii ma moc zbawczą, jest zawsze żywe i skuteczne. Aby ta Liturgia mogła przemienić nasze myśli i czyny, otwórzmy nasze serca na działanie Bożej łaski.
  2. Kalendarz liturgiczny:

– w piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

  1. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
  2. W środę 1 września przypada 82 rocznica rozpoczęcia II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny oraz wszystkich poległych i pomordowanych podczas wojny. Pamiętajmy również o modlitwie za dzieci i młodzież rozpoczynających nowy rok szkolny.
  3. Również w środę odbędzie się kolejny koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego Jana Sebastiana Bacha. Miłośników muzyki organowej zapraszamy na godz. 20.00. Szczegółowy program koncertów jest rozpisany na plakatach wywieszonych w kruchtach świątyni.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej racji w czwartek o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji powołań, w piątek po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo eucharystyczne, w sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo fatimskie, wynagradzające Sercu Maryi wszelkie zniewagi.
  5. Decyzją Ks. Kardynała Kazimierza Nycza w przyszłą niedzielę 5 września zbierane będą do puszej datki na rzecz ewakuowanych do naszego kraju uchodźców z Afganistanu.
  6. Przypominamy, że od września zostanie przywrócona niedzielna Msza św. o godz. 07.00 rano.
  7. Informujemy, że od jutra obowiązuje nowy grafik popołudniowych dyżurów spowiedzi, który jest wywieszony na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła. Prosimy o zapoznanie się z nowym rozkładem, szczególnie osoby, które korzystają z posługi stałego spowiednika.
  8. W zakrystii są do nabycia publikacje katolickie oraz dewocjonalia. Można również zamawiać intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w intencjach jubilatów, solenizantów lub innych rodzinnych okazji.

 

 

Scroll to Top