APEL POLICJANTÓW DO WIERNYCH ZE ŚRÓDMIEJSKICH PARAFII

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa Śródmieście przestrzegają mieszkańców stolicy przed oszustami wyłudzającymi od seniorów pieniądze metodą na tzw. „policjanta i wnuczka”.

Sposób działania przestępców jest następujący. Oszust dzwoni najpierw na numer stacjonarny podając się za policjanta, funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji, Prokuratora a nawet członka rodziny. Przestępca przekonuje swoją ofiarę, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą działającą w bankach i prosi swoja ofiarę, aby mu w tym pomogła.

Pomoc ma polegać na wypłaceniu ze swojego konta pieniędzy i przekazaniu gotówki w rzekomy depozyt fałszywemu policjantowi lub pozostawieniu jej we wskazanym przez niego miejscu.

Oszuści każą starszym osobom, udać się do banku, wypłacić pieniądze i nie mówić obsłudze banku, w jakim celu to robią. Oszuści przekonują starsze osoby, że pracownicy banków również należą do grupy przestępczej i dlatego nie wolno ich o niczym informować.

Drugim ze sposobów jest wyłudzanie pieniędzy na legendę o rzekomym wypadku kogoś z rodziny. Przestępca podając się np. za wnuczka prosi o przekazanie określonej kwoty pieniędzy na łapówkę dla policjanta lub prokuratora, dzięki której uniknie odpowiedzialności karnej. Oszust wysyła po pieniądze rzekomego kolegę wnuczka.

Kolejny ze sposobów to podstęp mówiący o tym, że do naszego mieszkania jest planowane włamanie. Dzwoniący oszust podający się za policjanta twierdzi, że policja rozpracowała przestępców i chce ich zatrzymać na gorącym uczynku. Prosi więc w tym celu swoją ofiarę o zebranie wszystkich pieniędzy i biżuterii z mieszkania, włożeniu ich do reklamówki i wyrzuceniu przez okno we wskazanym momencie czekającemu tam funkcjonariuszowi policji. To jak twierdzi przestępca w słuchawce, ma nas uchronić przed stratą majątku kiedy do mieszkania przyjdą złodzieje.

Jeśli ktoś zgodzi się na taką współpracę z przestępcami podającymi się za policjantów może stracić bezpowrotnie wszystkie oszczędności swojego życia!

PAMIĘTAJMY!

Policjant nigdy nie zadzwoni do nas z informacją o prowadzonej akcji i nie poprosi nas o współpracę!

Policja nigdy nie prosi nikogo o przekazanie pieniędzy, przelanie ich na konto lub pozostawienie we wskazanym miejscu!

Jeśli już odbierzemy taki podejrzany telefon należy natychmiast przerwać rozmowę a jeśli już padniemy ofiarą takiego przestępstwa należy natychmiast powiadomić o tym policjantów dzwoniąc na numer alarmowy 112.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANTONIEGO Z PADWY

  13 czerwca 2021

  1. Dziś w naszym kościele przypada Uroczystość Patrona tutejszego sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Jednym ze zwyczajów związanym ze św. Antonim jest poświęcenie lilii. Święty Antoni z Padwy na bardzo wielu obrazach przedstawiany jest z białą lilią w ręku. Święci się je jako wyraz wdzięczności i ku uczczeniu świętego z Padwy. Płatki kwiatów, przechowywane w domu albo noszone, mają pomóc człowiekowi w chorobie i innych cierpieniach.
  2. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 19.00 , której będą przewodniczyć i homilię wygłoszą OO. Dominikanie z ul. Freta. Dziś przed głównym wejściem do kościoła w godz. od 9.00 do 20.00 odbywa się kiermasz antoniański, gdzie można zaopatrzyć się w książki religijne i dewocjonalia.
  3. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

– we wtorek – Wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy

– w czwartek – Wspomnienie św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego, zakonnika

  1. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań oraz błogosławieństwem relikwiami Świętego z Padwy o godz. 10.00 i 19.00.
  2. W czwartek 17 czerwca 2021 r. o godzinie 19.00 nasi Neoprezbiterzy odprawią Mszę Św. Prymicyjną, po której udzielą błogosławieństwa. Prosimy o modlitwę w intencji nowo wyświęconych kapłanów.
  3. W piątek 18 czerwca, po Mszy świętej o godzinie 19.00 Wspólnota SEN zaprasza na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 przypada miesięczne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Wszystkich braci i siostry oraz sympatyków serdecznie zapraszamy.
  5. Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu, nie będzie niedzielnej Mszy św. o godz. 07.00 rano.
  6. Przez kolejne czerwcowe dni trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa czerwcowego ku czci Serca Pana Jezusa, które w naszym kościele są sprawowane codziennie o godz. 18.30.
  7. W dzisiejszą niedzielę ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na remonty i renowacje tutejszego kościoła. Za wszelkie wsparcie już teraz z serca dziękujemy.
  8. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się bezpośrednio po Mszach św. do zakrystii lub kontaktować się z nami telefonicznie /228312031/ lub mailowo stygmatyfranciszka@franciszkanie.pl

 

Przewiń do góry