XXX tydzień zwykły, 25 – 31 października 2020 r.

 1. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną informujemy, że w naszym kościele zostały zawieszone do odwołania wszystkie spotkania grup duszpasterskich. Osoby przebywające w świątyni obowiązane są zasłaniać usta i nos oraz zachowywać bezpieczną odległość między sobą, zwłaszcza podczas przystępowania do komunii św. oraz przy wychodzeniu po liturgii. Przypominamy ponadto o możliwości skorzystania z dyspensy udzielonej przez kard. Kazimierza Nycza od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane.
 2. Czcicieli św. Antoniego zapraszamy we wtorek na Msze święte o godz. 10.00 i 19.00.
 3. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy do końca października codziennie o godz. 18.30. 
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy przed nami odeszli z tego świata i już osiągnęli chwałę nieba.
 5. Informujemy, że tradycyjny odpust zupełny za zmarłych, który można było zyskać od 1 do 8 XI za pobożne nawiedzenie cmentarza, w tym roku, ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią, decyzją Penitencjarni Apostolskiej został przedłużony aż do końca listopada.
 6. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych będą odprawiane w naszym kościele przez cały listopad od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Ponadto w każdą środę listopada o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji polecanych w wypominkach. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone formularze wypominkowe. Po czytelnym wpisaniu imion swoich zmarłych prosimy o składanie ich w zakrystii. Można je składać również drogą internetową.
 7. W zakrystii są do nabycia publikacje katolickie i dewocjonalia. Można też zamawiać intencje mszalne.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX tydzień zwykły

18 – 24 października 2020 r.

 

 1. W związku z panującą pandemią ks. kard. Kazimierz Nycz udzielił na terenie Archidiecezji Warszawskiej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem. Ks. kardynał prosi także o modlitwę o ustanie pandemii, troskę o chorych i odpowiedzialne zachowywanie obostrzeń sanitarnych.
 2. W dniu dzisiejszym obchodzimy w całym Kościele Światowy Dzień Misyjny, który inauguruje Tydzień Misyjny pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. To szczególny czas duchowego i materialnego wspierania misji ewangelizacyjnej Kościoła. Sprawa misji winna leżeć każdemu z nas głęboko na sercu, jako że dotyczy ona szczęścia wiecznego naszych bliźnich, a także jest odpowiedzią na wezwanie Chrystusa do głoszenia Ewangelii.
 3. Zgodnie z zapowiedzią taca zbierana dziś zostanie przeznaczona na cele remontowe i renowacyjne tutejszej świątyni. Wszystkim naszym dobroczyńcom, wspierającym nas duchowo i materialnie, składamy serdeczne podziękowania!
 4. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy przez cały październik codziennie o godz. 18.30.
 5. W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:
 • we wtorek – św. Jana Kantego, prezbitera;
 • w środę – bł. Jakuba Strzemię, franciszkanina, pierwszego biskupa lwowsko-halickiego;
 • w czwartek – św. Jana Pawła II, papieża;
 • w piątek – św. Jana Kapistrana, prezbitera.
 1. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci modlitewnej o zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe w naszym kościele będą sprawowane przez cały listopad od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Ponadto w każdą środę listopada
  o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji polecanych w wypominkach. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone formularze, które – po czytelnym wpisaniu imion swoich zmarłych – można składać w zakrystii. Można też nadsyłać je drogą internetową.
 2. W zakrystii są do nabycia publikacje katolickie i dewocjonalia. Można też zamawiać intencje mszalne.
 3. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się zaraz po liturgii bezpośrednio do zakrystii ewentualnie kontaktować się z nami telefonicznie (22/831.20.31) lub mailem (stygmatyfranciszka@franciszkanie.pl).

 

Przewiń do góry