Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 luty 2024

 

  1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia przychodzimy do Chrystusa — Nowego Adama, by wśród pokus i trudności odnaleźć wartość naszej wiary, która przynosi nam usprawiedliwienie. Syn Boży kuszony przez szatana wzywa nas swoim przykładem, abyśmy jak On odrzucili to, co zagradza nam drogę do drzewa życia i sprowadza śmierć.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w czwartek – Święto Katedry św. Piotra, Apostoła

  1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W naszym kościele Droga krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 18.15. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 18.00 prowadzi o. dr Mirosław Adaszkiewicz. Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  2. Zachęcamy do adoracji Krzyża Świętego znajdującego się przy wyjściu z kościoła. Krzyż z relikwiami skały z Bazyliki Agonii, Wieczernika, Kalwarii i Grobu Pańskiego został przywieziony od Franciszkanów z Ziemi Świętej.
  3. Uprzejmie informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej świątyni odbędą się od 17 do 20 marca br. Poprowadzi je nasz współbrat z prowincji gdańskiej o. prof. Waldemar Klinkosz.
  4. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się Franciszkański Zakon Świecki. Po Eucharystii spotkanie formacyjne w salce pod zakrystią. (czytamy do godz. 11.30)
  5. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
  6. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne.
Scroll to Top