OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III tydzień zwykły

24 – 30 stycznia 2021

 

 1. Zgodnie z zapowiedzią w dniu dzisiejszym przeżywamy Dzień solidarności z Chorwacją. Po wszystkich Mszach świętych są zbierane ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w niedawnym trzęsieniu ziemi na Bałkanach, które zostaną przekazane dla chorwackiego „Caritas”.
 2. Dziś także o godz. 18.00 rozpocznie się wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, prowadzone przez muzyków związanych z naszą świątynią, na które gorąco wszystkich zapraszamy.
 3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • w poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;
 • we wtorek – wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów.
 • w czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;
 • w sobotę – wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.
 1. W najbliższą sobotę, 30 stycznia, o godz. 19.00 rozpocznie się Eucharystia połączona z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe.
 2. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 18.00 na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru UKSW pod dyrekcją p. Michała Sławeckiego.
 3. W zakrystii są do nabycia publikacje katolickie i dewocjonalia. Można też zamawiać intencje mszalne.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II tydzień zwykły

17 – 23 stycznia 2021

 

 1. W ubiegłą niedzielę zebrano na tacę z przeznaczeniem na cele renowacyjne i remontowe tutejszej świątyni sumę 3.208 PLN. Wszystkim naszym dobroczyńcom, wspierającym nas duchowo i materialnie, składamy serdeczne podziękowania!
 2. Od poniedziałku, 18 I, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, w tym roku obchodzony pod hasłem: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (J 15,5-9). Program nabożeństw ekumenicznych w warszawskich kościołach różnych wyznań jest wywieszony w gablocie pod chórem.
 3. W poniedziałek również przypada 357. rocznica powstania przy tutejszym kościele Bractwa św. Antoniego z Padwy. Z tej racji Eucharystia w intencji żyjących i zmarłych członków zostanie odprawiona o godz. 19.00.
 4. W czwartek i piątek w szczególny sposób pamiętajmy o naszych żyjących i zmarłych babciach i dziadkach z racji ich dorocznego święta.
 5. W piątek po Eucharystii wieczornej ok. godz. 19.45 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu animowana przez wspólnoty Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej, która potrwa do godz. 21.00.
 6. Archidiecezja Warszawska w odpowiedzi na prośbę Caritas Chorwacji i przewodniczącego Episkopatu Polski zdecydowała, że przyszła niedziela, 24 I, będzie Dniem solidarności z Chorwacją. Tego dnia po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w niedawnym trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
 7. Za tydzień ponadto o godz. 18.00 rozpocznie się wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, prowadzone przez muzyków związanych z naszą świątynią, na które gorąco wszystkich zapraszamy.
 8. W zakrystii są do nabycia publikacje katolickie i dewocjonalia. Można też zamawiać intencje mszalne.
 9. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się zaraz po liturgii do zakrystii, kontaktować się telefonicznie (22/8312031) lub mailem (stygmatyfranciszka@franciszkanie.pl).

 

Przewiń do góry