27 Maj 2019 16:10
Klasztor
  Wspólnota
  Zmarli Bracia
  Lokalizacja
Kościół i Sanktuarium
  Historia
  Zabytki
  Św. Franciszek
   z Asyżu

  Św. Antoni z Padwy

Współnoty i grupy
  Franciszkański Zakon    Świeckich
  Bractwo,
   św. Antoniego
  Grupa Biblijno-    modlitewna
  Rycerstwo    Niepokalanej
  Szkoła Ewangelizacji    Niepokalanej
  Żywy Różaniec
Warto wiedzieć
  Klauzula sumienia
  Być Kobietą
  Mężczyzną być
  Anastazis
  Świętość życia
  Miłość
  Namaszczenie Chorych
  Trójca Święta
  Eucharystia-
   szkoła życia
   małżeńskiego

  In vitro
  Jak zrozumieć
    współczesny świat?

  Kapłaństwo św. Jana
   Marii Vianney'a

Jan Paweł II
  Miłość oblubieńcza
  Dekalog Jana Pawła II
Franciszkanie
  Klasztory
  Prowincja i jej dzieła
  Kościelne
  Ciekawe

Koniecznie zobacz
Do posłuchania
Play
Najnowsze filmy
Kolęda Warszawska
Oglądano 1,206
Koncert Stinga
Oglądano 2,846
Hymn Światowych dni Młodzieży Kraków 2016
"Błogosławieni miłosierni" - oficjalny hymn ŚDM Kraków 2016 / official hymn of WYD Kraków 2016
Oglądano 2,426
Ojcze nasz
Oglądano 2,217
POMÓŻ KOMUŚ = KTOŚ POMOŻE TOBIE!
łańcuch pomocy
Oglądano 3,640
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI tydzień wielkanocny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI tydzień wielkanocny
26 maja – 1 czerwca 2019 

1. Dziś przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach, prosząc dla żyjących o potrzebne łaski, a dla zmarłych o życie wieczne.

2. Dobiega końca miesiąc maj, a wraz z nim codzienne nabożeństwa ku czci Matki Bożej odprawiane o godz. 18.30. Od soboty przez cały czerwiec zapraszamy
o tej samej porze na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.

3. We wtorek przypada 38. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski. Z tej racji, w bazylice archikatedralnej o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji jego rychłej beatyfikacji.

4. Tego dnia również 7. dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego. Msze święte z odczytaniem próśb i podziękowań, uczczeniem relikwii oraz błogosławieństwem chleba o godz. 10.00 i 19.00.

5. W piątek przypada liturgiczne święto Nawiedzenia NMP. W miejscowej parafii przy ul. Przyrynek 2 jest to zarazem doroczna uroczystość patronalna i odpust. Z tej racji ks. proboszcz udzielił wszystkim przebywającym na terenie parafii dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Korzystający z niej winni pomodlić się w intencjach Ojca św.

6. 1 czerwca, z racji pierwszej soboty miesiąca, o godz. 9.00 odbędzie się specjalne nabożeństwo ku czci Matki Bożej.  

7. Również w sobotę – w ramach trwającego XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej – zapraszamy na godz. 20.00 na koncert organowy zatytułowany „Muzyka z Hiszpanii” w wykonaniu Esteban’a Elizondo.

8. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy ponadto wspominać:
-     w środę – św. Urszulę Ledóchowską;
-     w sobotę – św. Justyna, męczennika.

9. W przyszłą niedzielę przypada XII Święto Dziękczynienia. Program obchodów jest umieszczony na plakatach przy wyjściu. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej.

10. Ponadto w niedzielę na swoim spotkaniu formacyjnym zgromadzi się grupa żywego różańca „Fiat”. Rozpoczęcie modlitwą różańcową w kościele o godz. 11.00.

11. Za tydzień także po wieczornej Mszy św. w naszym kościele odbędzie się galowy koncert chóru Uniwersytetu Medycznego w Warszawie pod dyrekcją p. Daniela Synowca.

12. W zakrystii są do nabycia publikacje katolickie i dewocjonalia. Można też zamawiać intencje mszalne.

 

 

27 maja

wspominamy:
W rodzinie Franciszkańskiej:

Bł. Rajmund z Carbony, kapłan i męczennik z I Zakonu (+ l242) W XIII wieku w Tuluzie i okolicach działali i nauczali heretycy zwa­ni albigensami. Papież Grzegorz IX posłał w tamte okolice jedenastu ka­płanów z różnych zakonów, wśród nich dwóch franciszkanów: o. Stefa­na z Narbony i o. Rajmunda z Carbony, którzy zapaleni duchem apostol­skim ewangelizowali błądzących i sprowadzali do jedności wiary. Na wiosnę 1242 r. niejaki Rajmund Alfar z Avignonet, które było cen­trum herezji, podstępnie zaprosił do swego zamku jedenastu nauczają­cych w mieście zakonników, aby pojednać się z nimi. Gdy stawili się u niego, on trzymając w dłoniach 11 koron i 11 palm zawołał: „Dla nas są te korony i palmy Bóg przygotował nam wspaniałe miejsce w niebie”. 29 V 1242 r., w wigilię Wniebowstąpienia Pańskiego, pod osłoną nocy, setki albigensów uzbrojonych w miecze, dzidy i noże wtargnęło do zam­ku i rzuciło się na tych zakonników. Nikt nie był w stanie uciec Wów­czas wszyscy uklęknęli i zaśpiewali: Te Deum. Po modlitwie wszyscy zo­stali ścięci. Konając, wołali: „Panie, przebacz im, bo nie wiedzą, co czy­nią”. Błogosławiony Rajmund i bł. Stefan zostali pochowani w kościele franciszkańskim w Tuluzie. Błogosławiony papież Pius IX dnia 6 IX 1866 r. zatwierdził ich kult.

Dzień Mamy

 

 Majówka


„Majówka”

Miesiąc maj to szczególny okres w ciągu całego roku. Przyroda budząca się do życia wzbudza w nas zachwyt, kwitnące kwiaty i zielone listki na drzewach sprawiają, że otaczający nas świat staje się przyjazny i daje więcej pozytywnych emocji. Maj to przede wszystkim „majówka”. Jednak słowo to nie powinno kojarzyć się nam z kilkoma dniami odpoczynku czy wypadami za miasto! „Majówka” to przede wszystkim Nabożeństwo Majowe - nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, obchodzone w Kościele 3 maja.

Miesiąc maj, to również szczególny czas dla przydrożnych krzyży i kapliczek, gdyż pamiętamy w tym okresie w sposób szczególny o tym by zadbać o te jakże wyjątkowe miejsca. Niespełna kilka lat wstecz, majowa modlitwa przy kapliczkach i krzyżach gromadziła dorosłych i dzieci, dziś zwyczaj ten powoli zanika. Niewiele jest miejsc w naszej okolicy gdzie można jeszcze spotkać grupę wiernych skupionych wokół kapliczki śpiewających Litanię Loretańską. Niewiele jest także osób, które uczestniczą  w nabożeństwach sprawowanych w Kościele, nasza codzienność nie daje nam często możliwości wygospodarowania czasu by wziąć  udział w tej modlitwie, ale pamiętajmy że Maryja wysłucha nas wszędzie w pracy, w samochodzie w pociągu.

Miesiąc maj wraz ze swoją niezwykłą wiosenną aurą rekompensuje nam smutki zimowych dni, nabożeństwa majowe niech pobudzają w naszych sercach wiarę. Pokażmy że miesiąc któremu patronuje Maryja to czas pełen radości i dziękczynienia.  

Nabożeństwo majowe w naszym Kościele odprawiane jest o godz. 18.30
Film Miłość i Miłosierdzie

Słowo Boże na dziś

Msze św.
W niedziele:
7:00*, 8:30, 10:00,
11:30, 13:00,
17:00, 19:00
* - Msza św. zawieszana na lipiec i sierpień
W dni powszednie:
6:30, 8:00,
10:00, 19:00

Duszpasterstwo
  Ogłoszenia na
    IV Niedzielę Wielkanocną

  Intencje 26.05.-1.06.2019.
  Nabożeństwa
  Nauki dla narzeczonych
Sakramenty
  Chrzest
  Pokuta i pojednanie
  Małżeństwo
  Intencje mszalne
  Msza św.
   w int. o uzdrowienie

  Adoracja
   Najświętszego
   Sakramentu

Dane Adresowe

Klasztor Zakonu
Braci Mniejszych Konwentualnych
(OO. Franciszkanie)

ul. Zakroczymska 1
00-225 Warszawa
tel. (22) 831 20 31 (klasztor)

Nr konta bankowego
85 1240 2887 1111 0010 2383 9248

Losowe Foto