24 Maj 2017 14:34
Klasztor
  Wspólnota
  Zmarli Bracia
  Lokalizacja
Kościół i Sanktuarium
  Historia
  Zabytki
  Św. Franciszek
   z Asyżu

  Św. Antoni z Padwy

Współnoty i grupy
  Franciszkański Zakon    Świeckich
  Bractwo,
   św. Antoniego
  Grupa Biblijno-    modlitewna
  Rycerstwo    Niepokalanej
  Szkoła Ewangelizacji    Niepokalanej
  Żywy Różaniec
Warto wiedzieć
  Klauzula sumienia
  Być Kobietą
  Mężczyzną być
  Anastazis
  Świętość życia
  Miłość
  Namaszczenie Chorych
  Trójca Święta
  Eucharystia-
   szkoła życia
   małżeńskiego

  In vitro
  Jak zrozumieć
    współczesny świat?

  Kapłaństwo św. Jana
   Marii Vianneya

Jan Paweł II
  Miłość oblubieńcza
  Dekalog Jana Pawła II
Franciszkanie
  Klasztory
  Prowincja i jej dzieła
  Kościelne
  Ciekawe

Koniecznie zobacz
Do posłuchania
Play
Najnowsze filmy
Koncert Stinga
Oglądano 1,467
Hymn Światowych dni Młodzieży Kraków 2016
"Błogosławieni miłosierni" - oficjalny hymn ŚDM Kraków 2016 / official hymn of WYD Kraków 2016
Oglądano 1,373
Ojcze nasz
Oglądano 1,192
POMÓŻ KOMUŚ = KTOŚ POMOŻE TOBIE!
łańcuch pomocy
Oglądano 1,983
Potęga słow
Słowa które mogą zmienić twoją sytuacje
Oglądano 2,339
Msza z modlitwą o uzdrowienie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI tydzień wielkanocny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI tydzień wielkanocny
21 – 27 maja 2017

 1. Informujemy, że w minioną niedzielę zebrano na tacę w sumie 3.527 zł i 10 gr. Zgodnie z zapowiedzią środki te zostaną przeznaczone na remonty i renowacje tutejszego kościoła. Za wszelkie wsparcie gorąco dziękujemy!

2. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej są w naszym kościele sprawowane codziennie o godz. 1830.

3. Od poniedziałku do środy rozpoczynają się w Kościele polskim kwartalne Dni Modlitw o dobre urodzaje. Prośmy Pana Boga, by nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.

4. We wtorek siódmy dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, patrona naszego sanktuarium. Msze święte z odczytaniem próśb i podziękowań, uczczeniem relikwii oraz błogosławieństwem chleba zostaną odprawione
o godz. 1000 i 1900.

5. W nadchodzącym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
-        we wtorek – święto poświęcenia bazyliki św. Franciszka w Asyżu;
-        w środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
-        w piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

6. W piątek, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach, prosząc dla żyjących o potrzebne łaski, a dla zmarłych o życie wieczne. Tego dnia także rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe będą odbywać się codziennie w czasie nabożeństw majowych.

7. W najbliższą sobotę zapraszamy na godz. 1900 na Eucharystię połączoną z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe.

8. W przyszłą niedzielę, 28 maja, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Również za tydzień gromadzą się członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Rozpoczęcie liturgią o godz. 1130, po której nastąpi spotkanie w sali klasztornej.

9. Zbliża się uroczystości św. Antoniego, patrona tutejszego sanktuarium. Zwyczajem ubiegłych lat Bractwo św. Antoniego organizuje przy tej okazji kiermasz książek, z którego dochód zostanie przeznaczony na utrzymanie świątyni. Stąd też osoby, posiadające wartościowe i będące w dobrym stanie publikacje, które chciałyby podzielić się nimi, prosimy o przynoszenie ich do zakrystii najpóźniej do dnia 10 czerwca.

10. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia, a także zamawiać intencje mszalne.

 

 

 

Majówka


„Majówka”

Miesiąc maj to szczególny okres w ciągu całego roku. Przyroda budząca się do życia wzbudza w nas zachwyt, kwitnące kwiaty i zielone listki na drzewach sprawiają, że otaczający nas świat staje się przyjazny i daje więcej pozytywnych emocji. Maj to przede wszystkim „majówka”. Jednak słowo to nie powinno kojarzyć się nam z kilkoma dniami odpoczynku czy wypadami za miasto! „Majówka” to przede wszystkim Nabożeństwo Majowe - nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, obchodzone w Kościele 3 maja.

Miesiąc maj, to również szczególny czas dla przydrożnych krzyży i kapliczek, gdyż pamiętamy w tym okresie w sposób szczególny o tym by zadbać o te jakże wyjątkowe miejsca. Niespełna kilka lat wstecz, majowa modlitwa przy kapliczkach i krzyżach gromadziła dorosłych i dzieci, dziś zwyczaj ten powoli zanika. Niewiele jest miejsc w naszej okolicy gdzie można jeszcze spotkać grupę wiernych skupionych wokół kapliczki śpiewających Litanię Loretańską. Niewiele jest także osób, które uczestniczą  w nabożeństwach sprawowanych w Kościele, nasza codzienność nie daje nam często możliwości wygospodarowania czasu by wziąć  udział w tej modlitwie, ale pamiętajmy że Maryja wysłucha nas wszędzie w pracy, w samochodzie w pociągu.

Miesiąc maj wraz ze swoją niezwykłą wiosenną aurą rekompensuje nam smutki zimowych dni, nabożeństwa majowe niech pobudzają w naszych sercach wiarę. Pokażmy że miesiąc któremu patronuje Maryja to czas pełen radości i dziękczynienia.  

Nabożeństwo majowe w naszym Kościele odprawiane jest o godz. 18.30
24 maja

wspominamy:
W rodzinie franciszkańskiej:

Bł. Jan z Prado, kapłan i męczennik z I Zakonu (1560-1631)
Urodził się w 1560 r. w Morgovejo (Hiszpania). Przerwawszy studia na uniwersytecie w Salamance, dnia 16 XI1584 r. przywdział habit fran­ciszkański w Rocamador. Rok później 18 XI złożył śluby. Był dobrym teologiem i kaznodzieją. W kilku klasztorach pełnił posługę gwardiana; był też magistrem nowicjuszy i dwukrotnie definitorem. Z racji jego zdolności powierzono mu posługę kierowania nową prowincją San Diego, założoną w 1620 r. Przez 3 miesiące pełnił posługę w Mazahanie, usiłując dotrzeć do Marrakeszu. Tymczasem aresztowano go i doprowadzono do stolicy 2 IV 1631 r. Przedstawiony nowemu sułtanowi Mulajowi odważnie wy­znał wiarę chrześcijańską. Został wtrącony do więzienia, kilkakrotnie bi­czowany. Podczas ostatniego widzenia z sułtanem otrzymał kilka ciosów nożem i lancą oraz wyrok stosu. Kiedy znalazł się na stosie i odważnie głosił Chrystusa, ukamienowano go. Było to 24 V 1631 r. Jego szczątki w 1637 r. sprowadzono do San Diego w Sewilli, a w 1889 r. przeniesiono do franciszkańskiego kolegium misyjnego w Santiago di Compostella. Papież Benedykt XIII beatyfikował go 24 V 1728 r.

20 stycznia

wspominamy:

w rodzinie franciszkańskiej:
Św. Adiut, brat i męczennik z I Zakonu (+1220)

Brat Adiut razem z czterema współ­braćmi został ścięty w Marrakeszu, stoli­cy Maroka, 16 1 1220 r. U zarania zako­nu franciszkańskiego pierwsi bracia oddali życie dla Ewangelii i przykładem swym zapalili wielu naśladowców do świadcze­nia o Chrystusie i Jego Królestwie aż do przelania własnej krwi. Papież Sykstus IV kanonizował Adiuta 7 VIII 1481 r.

Św. Eustochia Calafato, dziewica z II Zakonu (1434-1485)
Eustochia urodziła się w miejscowości Annunziata koło Messyny 25 III 1434 r. jako córka hrabiego Bernarda Calafato i Matyldy Colonny. Na chrzcie św. otrzy­mała imię Smeralda. Od najmłodszych lat wychowywana była pobożnie i reli­gijnie. Gdy miała 11 lat, ojciec pragnął, by poślubiła kupca z Messyny. Ona jed­nak postanowiła poświęcić się Chrystu­sowi za wzorem matki, która wstąpiła do III Zakonu św. Franciszka i prowadziła w rodzinie życie niemal zakonne. W zakonie Klarysek przyjęła imię Eustochia. Pragnęła upodobnić się do Chrystusa Ukrzyżowanego i uzyskać palmę męczeństwa. Ciało pod­dawała niezwykłym umartwieniom, postom, długim modlitwom.

Film o Maksymilianie Kolbe

Słowo Boże na dziś

Msze św.
W niedziele:
7:00, 8:30, 10:00,
11:30, 13:00,
17:00, 19:00
W dni powszednie:
6:30, 8:00,
10:00, 19:00

Duszpasterstwo
  Ogłoszenia na
   VI Tydzień wielkanocny

  Intencje 21-27.05.
  Nabożeństwa
  Nauki dla narzeczonych
Sakramenty
  Chrzest
  Pokuta i pojednanie
  Małżeństwo
  Intencje mszalne
  Msza św.
   o uzdrowienie

  Adoracja
   Najświętszego
   Sakramentu

Dane Adresowe

Klasztor Zakonu
Braci Mniejszych Konwentualnych
(OO. Franciszkanie)

ul. Zakroczymska 1
00-225 Warszawa
tel. (22) 831 20 31 (klasztor)

Nr konta bankowego
85 1240 2887 1111 0010 2383 9248

Losowe Foto