07 Luty 2016 23:32
Klasztor
  Wspólnota
  Zmarli Bracia
  Lokalizacja
Kościół i Sanktuarium
  Historia
  Zabytki
  Św. Franciszek
   z Asyżu

  Św. Antoni z Padwy

Współnoty i grupy
  Franciszkański Zakon    Świeckich
  Bractwo,
   św. Antoniego
  Grupa Biblijno-    modlitewna
  Rycerstwo    Niepokalanej
  Szkoła Ewangelizacji    Niepokalanej
  Żywy Różaniec
Rok Życia Konsekrowanego
  Rozpoczęcie Roku Życia
   Konsekrowanego

  List Papieża Franciszka
  List na rozpoczęcie
   roku życia
   konsekrowanego

  Życie Konsekrowane
  Urbis et orbis
Warto wiedzieć
  Klauzula sumienia
  Być Kobietą
  Mężczyzną być
  Anastazis
  Świętość życia
  Miłość
  Namaszczenie Chorych
  Trójca Święta
  Eucharystia-
   szkoła życia
   małżeńskiego

  In vitro
  Jak zrozumieć
    współczesny świat?

  Kapłaństwo św. Jana
   Marii Vianneya

Jan Paweł II
  Miłość oblubieńcza
  Dekalog Jana Pawła II
Franciszkanie
  Klasztory
  Prowincja i jej dzieła
  Kościelne
  Ciekawe

Do posłuchania
Play
Najnowsze filmy
Koncert Stinga
Oglądano 614
Hymn Światowych dni Młodzieży Kraków 2016
"Błogosławieni miłosierni" - oficjalny hymn ŚDM Kraków 2016 / official hymn of WYD Kraków 2016
Oglądano 645
Ojcze nasz
Oglądano 565
POMÓŻ KOMUŚ = KTOŚ POMOŻE TOBIE!
łańcuch pomocy
Oglądano 1,013
Potęga słow
Słowa które mogą zmienić twoją sytuacje
Oglądano 1,147
Droga Krzyżowa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V tydzień zwykły

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 V tydzień zwykły – pocz. Wielkiego Postu
7 – 13 lutego 2016

1. Dzisiaj o godz. 1830 zapraszamy do udziału w Nieszporach celebrowanych przez miejscową wspólnotę zakonną.

2. Czcicieli św. Antoniego zapraszamy we wtorek na Msze święte o 1000 i 1900 połączone z odczytaniem próśb i podziękowań oraz błogosławieństwem chleba.

3. W nadchodzącym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post – czas łaski dany nam dla podejmowania nawrócenia i pokuty, mający prowadzić nas do odnowy życia oraz owocnego przeżycia nadchodzących świąt wielkanocnych.

We Środę, 10 lutego, Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w porządku powszednim. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje post ścisły.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych głęboko zakorzenionych w polskiej pobożności pasyjnej. W naszym kościele Droga krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 1815 i o godz. 2000 a Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 1800. Za pobożne uczestnictwo w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W nawiązaniu do rzymskich tradycji pasyjnych także w bieżącym roku będziemy przeżywać warszawską liturgię stacyjną Wielkiego Postu. Od Środy Popielcowej przez 40 kolejnych dni w wyznaczonych kościołach Stolicy, tzw. Kościołach Stacyjnych, będzie prowadzona całodzienna modlitwa (godz. 600-21), połączona ze specjalnymi nabożeństwami i posługą konfesjonału. Każdego dnia odbędzie się ona w innej świątyni według podobnego porządku. W gablocie przy wyjściu oraz na kartkach wyłożonych pod chórem został podany pełny wykaz Kościołów Stacyjnych wraz z ramowym programem prowadzonej w nich liturgii. Gorąco zachęcamy do włączenia się w ten nurt modlitwy.

6. Jak każdego roku redakcja FranciszkanieTV przygotowała internetowe rekolekcje wielkopostne. Zatytułowane są one "Jezus nie zabawia" i opowiadać będą o Bożym miłosierdziu. Rekolekcje oglądać można od Środy Popielcowej w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcje głosi o. Mateusz Stachowski. Serdecznie zapraszamy do oglądania franciszkańskich rekolekcji na stronie www.franciszkanie.tv

7. We czwartek, 11 lutego, w dniu liturgicznego wspomnienia NMP z Lourdes, będziemy obchodzić w Kościele katolickim XXIV Światowy Dzień Chorego. Z tej racji zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących, przygniecionych ciężarem wieku na Eucharystię o godz. 1000 i 1900połączoną z udzieleniem Sakramentu chorych. Prosimy o powiadomienie osób starszych i chorych oraz o umożliwienie im dotarcia do kościoła.

8. W sobotę na Mszy św. o godz. 1900 będziemy modlić się w intencji solenizanta z naszej wspólnoty, o. Grzegorza Papugi.

9. W przyszłą niedzielę jak co miesiąc zbiera się Bractwo św. Antoniego. Rozpoczęcie na Eucharystii o godz. 1300. Po niej spotkanie formacyjne w sali klasztornej.

10. Ofiary zbierane tego dnia na tacę będą przeznaczone na remonty i wyposażenie tutejszej świątyni. Za wszelkie wsparcie już teraz serdecznie dziękujemy!

11. Ksiądz proboszcz miejscowej parafii podał do wiadomości, iż dobiegła końca
tegoroczna wizyta duszpasterska rodzin. W pozostałej części parafii odbędzie się
ona w przyszłym roku. Wszystkim, którzy zaprosili kapłana do swego domu,
wyraża wdzięczność za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i rozmowę, a za ofiary złożone przy tej okazji składa gorące „Bóg zapłać”.

12. Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędą się w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie przy ulicy Rakowieckiej 61 w dniach 15-17 lutego o godz. 19.00 (w Dolnym Kościele). Rekolekcje poprowadzi o. Wojciech Żmudziński SJ (biblista i pedagog).

13. W zakrystii są do nabycia publikacje katolickie oraz dewocjonalia. Można też zamawiać intencje mszalne.

Ofiarowanie Pańskie
Ofiarowanie Pańskie 2 lutego
Matki Bożej Gromnicznej

Czterdzieści dni po Bożym Narodzeniu w Kościele obchodzi się święto Ofiarowania Pańskiego, dawniej zwane świętem Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny, a w tradycji polskiej świętem Matki Bożej Gromnicznej. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej było ważnym wydarzeniem w życiu Świętej Rodziny. Według Prawa Mojżeszowego każda kobieta przez czterdzieści dni po urodzeniu chłopca, a przez osiemdziesiąt dni po urodzeniu dziewczynki pozostawała nieczysta. Nie wolno jej było dotykać niczego świętego ani wchodzić do świątyni. Po upływie tego czasu matka musiała przynieść do świątyni jednorocznego baranka. "Jeśli zaś ona jest zbyt uboga, aby przynieść baranka, to przyniesie dwie synogarlice albo dwa młode gołębie, jednego na ofiarę całopalną i jednego na ofiarę przebłagalną za nią i będzie oczyszczona" (Kpł 12,8).

Moc Miłosierdzia

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MODLITWY I REFLEKSJI
NA TEMAT WALKI Z HANDLEM LUDŹMI

 Zamieńmy NOC w MOC MIŁOSIERDZIA!

Bezużyteczne jest otwieranie wszystkich drzwi świętych we wszystkich bazylikach świata, jeśli drzwi naszego serca są zamknięte. (Papież Franciszek)
8 lutego, w dniu wspomnienia św. Bakhity, mamy konkretną okazję otworzyć szeroko serca 
i wyrazić naszą solidarność z tymi wszystkimi, których świat i jego żądze uczynili współczesnymi niewolnikami.  

JUBILEUSZ MIŁOSIERDZIA W ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ

JUBILEUSZ MIŁOSIERDZIA W ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ

 Archidiecezja warszawska zainauguruje Jubileusz Miłosierdzia w niedzielę 13 grudnia o godz. 11 Mszą św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Wymownym znakiem będzie otwarcie Drzwi Świętych stołecznej archikatedry św. Jana Chrzciciela.

Papież Franciszek ogłaszając Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia bullą „Misericordiae vultus” wyraził życzenie, aby był on obchodzony nie tylko w Rzymie, ale również we wszystkich diecezjach świata. Mottem tego Roku będą słowa „Miłosierni jak Ojciec” zaczerpnięte z Ewangelii według św. Łukasza.

 Kościoły jubileuszowe

Z Jubileuszem Miłosierdzia związany będzie także odpust, wskazujący, iż Boże przebaczenie grzechów nie zna granic. Będzie można go uzyskać poprzez pielgrzymkę do Drzwi Świętych w kościołach wyznaczonych przez biskupa diecezjalnego czyli tzw. kościołach jubileuszowych oraz wypełnienie tzw. zwykłych warunków uzyskania odpustu czyli przystąpienie do spowiedzi i Komunii świętej oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

Kard. Nycz ustanowił w archidiecezji warszawskiej dwanaście kościołów jubileuszowych. Wśród nich są wszystkie kościoły archidiecezji pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Oto pełna lista kościołów:

 • · Archikatedra św. Jana Chrzciciela
 • · Bazylika Świętego Krzyża
 • · Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymiliana Kolbego w Niepokalanowie
 • · Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim
 • · Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie (Mokotów)
 • · Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie (Żoliborz)
 • · Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie (Wilanów)
 • · Kościół NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie (Stegny)
 • · Kościół św. Wojciecha w Warszawie (Wola)
 • · Kościół Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny w Warszawie (Wola)
 • · Kościół Miłosierdzia Bożego w Grodzisku Mazowieckim
 • · Kościół Miłosierdzia Bożego w Grójcu

 Odpusty – nie tylko w kościołach

Ogłaszając Rok Milosierdzia, papież Franciszek szczególną uwagę poświęcił osobom chorym i więźniom, czyli tym, którzy nie będą mieli  możliwości dotrzeć do kościołów jubileuszowych.

Chorzy, starsi i samotni, którzy nie są w stanie wyjść z domu  mogą uzyskać jubileuszowy odpust związany z przejściem przez Drzwi Święte poprzez „przeżywanie z wiarą i radosną nadzieją tego momentu próby, poprzez przyjęcie Komunii św. lub uczestniczenie we Mszy św. i w modlitwie wspólnotowej, również za pośrednictwem różnych mediów”.

Natomiast więźniowie będą mogli uzyskać odpust „kiedy będą przechodzili przez drzwi swojej celi, kierując myśli i modlitwę do Ojca”. Niech za każdym razem ten gest oznacza dla nich przejście przez Drzwi Święte, ponieważ miłosierdzie Boże, które potrafi przemienić serca, jest również w stanie przeobrazić kraty w doświadczenie wolności  – napisał papież Franciszek

 Pielgrzymka i przejście przez Drzwi Miłosierdzia to dla wiernych ważny znak na drodze nawrócenia. Zostaną one otwarte nie tylko w bazylikach papieskich w Rzymie, ale również w katedrach, sanktuariach i kościołach wyznaczonych przez biskupa diecezjalnego.

 Wydarzenia jubileuszowe

Analogicznie do terminarza watykańskich obchodów Jubileuszu Miłosierdzia w archidiecezji warszawskiej zaplanowano wydarzenia jubileuszowe:

 • · 2 lutego – Jubileusz Życia Konsekrowanego
 • · 4/5 lutego – „24 godziny dla Pana” – adoracja i celebracja pokutna w parafiach
 • · 19 marca – Jubileusz Młodych
 • · 3 kwietnia – Niedziela Bożego Miłosierdzia
 • · 26 maja – Jubileusz Diakonów
 • · 5 czerwca – Jubileusz Kapłanów – w ramach IX Święta Dziękczynienia
 • · 4 września – Jubileusz pracowników oraz wolontariuszy miłosierdzia – Caritas)
 • · 8 października – Jubileusz Maryjny – kółek różańcowych
 • · 1-2 listopada – Modlitwy o miłosierdzie dla zmarłych
 • · 13 listopada – Zamknięcie Drzwi Świętych w bazylikach Rzymu oraz w diecezjach
 • · 20 listopada – Zamknięcie Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w Rzymie oraz zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia.

 Rok łaski przebaczenia

Pielgrzymi, którzy w Roku Jubileuszowym będą chcieli odwiedzić Rzym i przejść przez Drzwi Święte powinni wcześniej zarejestrować się poprzez stronę internetową: www.im.va

Pomocą w przygotowaniu i przeżywaniu nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia może być seria książek – pomocy duszpasterskich przygotowanych przez Papieską Radę ds. Nowej Ewangelizacji. Ich polską wersję opublikowało Wydawnictwo św. Stanisława BM.

Z okazji Jubileuszu Miłosierdzia wszyscy spowiednicy otrzymali od papieża władzę zwalniania z ekskomuniki i rozgrzeszania osób winnych aborcji.

 

Rok Życia Konsekrowanego

Słowo Boże na dziś

Msze św.
W niedziele:
7:00, 8:30, 10:00,
11:30, 13:00,
17:00, 19:00
W dni powszednie:
6:30, 8:00,
10:00, 19:00

Duszpasterstwo
  Ogłoszenia na
   V Niedzielę zwykłą

  Intencje 07-02-13-02
  Nabożeństwa
  Nauki dla narzeczonych
Sakramenty
  Chrzest
  Pokuta i pojednanie
  Małżeństwo
  Intencje mszalne
  Msza św.
   o uzdrowienie

  Adoracja
   Najświętszego
   Sakramentu

Dane Adresowe

Klasztor Zakonu
Braci Mniejszych Konwentualnych
(OO. Franciszkanie)

ul. Zakroczymska 1
00-225 Warszawa
tel. (22) 831 20 31 (klasztor)

Nr konta bankowego
85 1240 2887 1111 0010 2383 9248

Losowe Foto