OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X NIEDZIELA ZWYKŁA

  06 czerwca 2021

  1. Zło znalazło sobie na stałe prawo obywatelstwa w świecie. Każdego dnia ocieramy się o nie, a także sami doświadczamy go na sobie. Swymi korzeniami sięga ono grzechu pierworodnego, o którym w obrazowy sposób opowiada dziś autor księgi Rodzaju. Słuchając słowa Bożego, wypełniając wolę Bożą, na nowo odkrywamy naszą godność i powołanie do życia w przyjaźni z Bogiem i do wiecznego szczęścia. Zgromadził nas w tej świątyni Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych.
  2. Kalendarz liturgiczny:

– w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia przypada 100. Rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia podczas nabożeństwa czerwcowego ponowimy Akt poświęcenia Polski NSPJ.

– w sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

  1. We wtorek Przypada dziewiąty dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00. Kazanie nowennowe wygłosi o. Adam Cieślik.
  2. W sobotę 12 czerwca 2021 r. Wigilia Uroczystości Patrona tutejszego sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. prof. Waldemar Klinkosz. Bezpośrednio po Mszy św. Transitus św. Antoniego i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
  3. W niedzielę 13 czerwca 2021 r. w naszym kościele przypada Uroczystość św. Antoniego z Padwy. Błogosławieństwo dzieci na Mszach o godz. 10.00, 11.30, 13.00, 17.00 i 19.00. Błogosławieństwo lilii na każdej Mszy św. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 19.00 , której będą przewodniczyć i homilię wygłoszą OO. Dominikanie z ul. Freta. Tego dnia przed głównym wejściem do kościoła w godz. od 9.00 do 20.00 odbędzie się kiermasz antoniański.
  4. Przez kolejne czerwcowe dni trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa czerwcowego ku czci Serca Pana Jezusa, które w naszym kościele są sprawowane codziennie o godz. 18.30.
  5. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na remonty i renowacje tutejszego kościoła. Za wszelkie wsparcie już teraz z serca dziękujemy.
  6. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się bezpośrednio po Mszach św. do zakrystii lub kontaktować się z nami telefonicznie /228312031/ lub mailowo stygmatyfranciszka@franciszkanie.pl
  7. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w intencjach jubilatów, solenizantów lub innych rodzinnych okazji.
Scroll to Top