OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III tydzień Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III tydzień Wielkiego Postu
15 – 21 marca 2020 

1. Informujemy, że z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego oraz na zarządzenie władz państwowych ograniczające liczebność zgromadzeń do pięćdziesięciu osób, kard. Kazimierz Nycz prosi wiernych Archidiecezji warszawskiej o korzystanie z dyspensy od obowiązku niedzielnej Mszy św.

2. W związku z tym podajemy do wiadomości, że OO. Redemptoryści z pobliskiego kościoła św. Benona (ul. Piesza 1) wprowadzają w niedziele dodatkowe Msze św. Ich pełny wykaz znajduje się w gablocie. 

3. W naszej świątyni dodatkowa Eucharystia zostanie odprawiona o godz. 15.00.

4. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga krzyżowa o godz. 18.15 i adoracja Krzyża o godz. 19.45,
w niedziele Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.00.

5. W czwartek w liturgii przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP, opiekuna Pana Jezusa i patrona Kościoła powszechnego.

6. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w intencji ustania trwającej epidemii. W naszej świątyni adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w dni powszednie od godz. 15.00 do 19.00. Ponadto codziennie po Eucharystii wieczornej ok. godz. 19.45 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

7. Mając na uwadze troskę o godne i bezpieczne przeżycie sakramentu pokuty i pojednania prosimy o nieodkładanie go na ostatnią chwilę przed świętami. Przypominamy, że w konfesjonałach posługujemy na wszystkich Mszach świętych oraz w dni powszednie od godz. 15.15 do 19.00.

8. W zakrystii są do nabycia publikacje katolickie, świąteczne świece „Caritas” i dewocjonalia. Można też zamawiać intencje mszalne.

Scroll to Top