OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość poświęcenia własnego kościoła

XXVI tydzień zwykły

27 września – 3 października 2020 r.

 

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy liturgiczną uroczystość Rocznicy Poświęcenia tutejszej świątyni. To wydarzenie miało miejsce dokładnie 29 września 1737 roku. Konsekratorem był biskup poznański Stanisław Hozjusz.
 2. Zgodnie z rozporządzeniem Episkopatu Polski dziś po Mszach świętych jest przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych
  w wyniku pożaru w obozie dla uchodźców na wyspie Lesbos.
 3. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc październik, który w polskiej tradycji jest związany z modlitwą różańcową. W naszym kościele Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane codziennie o godz. 18.30.
 4. Od 1 października rozpocznie się również triduum przygotowujące do liturgicznej uroczystości św. Franciszka z Asyżu. Przez kolejne trzy dni zapraszamy na Msze św. o godz. 19.00 z okolicznościowym kazaniem, które wygłosi o. Rajmund Marszałkowski. Triduum zakończy się w sobotę, 3 X, po Eucharystii wieczornej nabożeństwem zwanym „Transitus”, upamiętniającym moment przejścia św. Franciszka z tego świata do chwały nieba. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 19.00 – Eucharystia konwentualna w intencji powołań, a w sobotę o godz. 9.00 – nabożeństwo ku czci Matki Bożej.
 2. W przyszłą niedzielęuroczystość św. Franciszka z Asyżu. Tego dnia w naszej świątyni można będzie zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Wieczornej Eucharystii o godz. 19.00 tradycyjnie będą przewodniczyć OO. Paulini z ul. Długiej.
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy ponadto wspominać:
 • w poniedziałek – św. Wacława, męczennika;
 • we wtorek – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
 • w środę – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
 • w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, karmelitanki;
 • w piątek – świętych Aniołów Stróżów.
 1. W zakrystii są do nabycia publikacje katolickie i dewocjonalia. Można też zamawiać intencje mszalne.
 2. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się zaraz po liturgii bezpośrednio do zakrystii ewentualnie kontaktować się z nami telefonicznie (22/831.20.31) lub mailem (stygmatyfranciszka@franciszkanie.pl).

 

Scroll to Top