XXVIII tydzień zwykły

11 – 17 października 2020 r.

 

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. W związku z tym gościmy w naszym kościele stypendystów fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia”, którzy po Mszach świętych przeprowadzają zbiórkę do puszek na rzecz zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Ta inicjatywa to „żywy pomnik” wdzięczności Janowi Pawłowi II za całe jego święte życie. Z uwagi na wspomnianą zbiórkę tradycyjna taca na cele remontowe i renowacyjne tutejszej świątyni zostaje przeniesiona na przyszłą niedzielę.
 2. Także dzisiaj w ramach XXI Warszawskiego Festiwalu Organowego „Organy Śródmieścia” zapraszamy na godz. 20.00 na koncert organowy w wykonaniu Józefa Kotowicza z Białegostoku (zapowiadany wcześniej Claus-Erhard Heinrich odwołał swój przyjazd). W programie utwory J.H. Romana, J.S. Bacha, A. Vivaldiego, F. Mendelssohn-Bartholdy’ego, J. Grisona i A. Guilmanta.
 3. Nabożeństwa różańcowe w tym miesiącu sprawujemy codziennie o godz. 18.30.
 4. W najbliższych dniach w liturgii będziemy wspominać:
 • we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; na ten dzień zapraszamy też szczególnie czcicieli św. Antoniego z Padwy;
 • w czwartek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła;
 • w piątek – św. Jadwigę Śląską;
 • w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 1. Informujemy, że od poniedziałku do piątku włącznie nasza wspólnota klasztorna będzie przeżywać swe doroczne rekolekcje zakonne. W związku z tym popołudniowy dyżur spowiedzi będzie rozpoczynać się od godz. 16.00, czyli o godzinę później niż dotychczas. Wystawienie Najświętszego Sakramentu – bez zmian, czyli od godz. 15.00.
 2. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci modlitewnej o zmarłych. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone formularze wypominkowe. Po czytelnym wpisaniu imion swoich zmarłych można je składać w zakrystii.
 3. W zakrystii są do nabycia publikacje katolickie i dewocjonalia. Można też zamawiać intencje mszalne.

 

Scroll to Top