OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

5 czerwca 2022

 

  1. Okres Wielkanocny kończymy Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, który jednoczy wszystkie narody w wyznawaniu tej samej wiary w Zmartwychwstałego. Nie jest to koniec, ale początek misji, do której zaprasza nas Chrystus. Teraz rozpoczyna się czas świadectwa w Duchu Świętym. Nie zmarnujmy więc tego daru, kierując się odwagą i wiernością w stawaniu się świadkami nieskończonej Bożej miłości.
  2. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
– w środę – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
– w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
– w sobotę – wspomnienie św. Barnaby, apostoła

  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa w naszym kościele są sprawowane codziennie o godz. 18:30.
  2. Dziś także podczas XV Święta Dziękczynienia, w sposób szczególny dziękujemy za beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na Centrum Opatrzności Bożej.
  3. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu animowaną przez młodzież z Rycerstwa Niepokalanej.
  4. We wtorek przypada dziewiąty dzień nowenny przed uroczystością patrona tutejszego sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Msze święte z odczytaniem próśb i podziękowań zostaną odprawione o godz. 10.00 i 19.00.
  5. W najbliższą niedzielę przypada Wigilia Uroczystości Patrona tutejszego sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 19:00 zapraszamy na Transitus św. Antoniego i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
  6. Także w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się Bractwo św. Antoniego. Ta wspólnota zaprasza na pielgrzymkę do opactwa oo. Benedyktynów w Tyńcu, która odbędzie się 18 czerwca 2022. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii.
  7. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia. Szczególnie polecamy Kawałki śmiechu czyli anegdoty z życia braci w Niepokalanowie napisane przez naszego br. Krzysztofa Dzido.
Scroll to Top