Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

VII tydzień wielkanocny 24 – 30 maja 2020

1. Przypominamy, że w świetle aktualnych przepisów sanitarnych dotyczących obiektów sakralnych w tutejszej świątyni może przebywać równocześnie nie więcej niż 55 osób (nie licząc celebransów i asysty liturgicznej). Należy zasłaniać usta i nos, zajmować wyznaczone miejsca, a także utrzymywać bezpieczny 2-metrowy dystans pomiędzy sobą, zwłaszcza podczas przystępowania do komunii św. i wychodzenia z kościoła.
2. Nabożeństwa majowe są sprawowane w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 20.00.
3. W najbliższych dniach w liturgii będziemy przeżywać:
* we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera, a także siódmy dzień nowenny przed uroczystością patrona tutejszego sanktuarium, św. Antoniego z Padwy;
* w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek (tzw. szarych).
4. Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Św., która zamyka w liturgii okres wielkanocny i przypisany do niego obowiązek dorocznej spowiedzi (wynikający z IV przykazania kościelnego). Tego dnia za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Do tego szczególnego wydarzenia pragniemy przygotować się poprzez modlitewne czuwanie, które rozpocznie się w wigilię uroczystości w sobotę Eucharystią o godz. 19.00 i potrwa do ok. godz. 22.00.
W przyszłą niedzielę ponadto w miejscowej parafii przy ul. Przyrynek 2 będzie obchodzone doroczne święto patronalne – Nawiedzenia NMP.
5. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się zaraz po liturgii bezpośrednio do zakrystii ewentualnie kontaktować się z nami telefonicznie (22/831.20.31) lub mailem (stygmatyfranciszka@franciszkanie.pl).

Scroll to Top