OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII tydzień zwykły – pocz. Wielkiego Postu

14 – 20 II 2021 r.

 

  1. W dniu dzisiejszym rozpoczął się w Kościele polskim 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku obchodzimy go pod hasłem: „Trzeźwością pokonać kryzys”. Jego celem jest uwrażliwienie na problem nadużywania alkoholu w naszym kraju, przebłaganie za grzech pijaństwa i jego zgubne skutki, a także wypraszanie łaski nawrócenia i trzeźwości dla osób uzależnionych.
  2. Czcicieli św. Antoniego padewskiego zapraszamy we wtorek na Msze święte o godz. 10.00 i 19.00.
  3. W nadchodzącym tygodniu rozpocznie się Wielki Post – czas łaski, mający nas podprowadzić do odnowy życia oraz owocnego przeżycia nadchodzących świąt wielkanocnych. Otwiera go Środa popielcowa z wymownym obrzędem pokutnym posypania głów popiołem. Dodatkowa Eucharystia zostanie odprawiona o godz. 17.00. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze).
  4. W piątek, 19 lutego, przypada Dzień modlitwy i postu za grzechy nadużyć seksualnych na osobach nieletnich. W ich intencji będziemy modlić się w czasie Eucharystii wieczornej.
  5. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych głęboko zakorzenionych w polskiej pobożności pasyjnej. W naszym kościele Droga krzyżowa będzie odprawiana w piątki o 18.15 i 19.45, a Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18.00. Za pobożne uczestnictwo w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Już teraz zapowiadamy, że rekolekcje wielkopostne w naszej świątyni – o ile warunki sanitarne na to pozwolą – odbędą się w dniach 14 – 17 marca (niedziela-środa). Poprowadzi je nasz współbrat z Rzymu, o. dr Tomasz Szymczak.
  7. W zakrystii są do nabycia publikacje katolickie i dewocjonalia. Można też zamawiać intencje mszalne.
  8. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się zaraz po liturgii do zakrystii, bądź też kontaktować się z nami telefonicznie (22 / 831 20 31) lub drogą mailową (stygmatyfranciszka@franciszkanie.pl).
Scroll to Top