OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Wielki Tydzień

28 III – 3 IV 2021 r.

 

 1. Przeżywamy dziś pamiątkę uroczystego wyjazdu Chrystusa do Jerozolimy, która zamyka okres Wielkiego Postu i rozpoczyna Wielki Tydzień. Stanowi on kulminację całego roku liturgicznego.

Z uwagi na szczególny charakter tych dni na okres wielkiego tygodnia i oktawy Wielkanocy zostają odwołane wszystkie nabożeństwa odprawiane po Mszach świętych. Ponadto od poniedziałku nie będzie popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu, a od czwartku do soboty – Mszy świętych porannych.

 1. Dziś także zapraszamy na godz. 18.00 na ostatnie tegoroczne nabożeństwo Gorzkich żali połączone z kazaniem pasyjnym.
 2. W Wielkim Tygodniu sakramentem pojednania posługujemy w następująco:
 • od poniedziałku do środy od 15.00 do 20.00 i na Mszach św.;
 • w czwartek od 7.00 do 18.00;
 • w piątek od 9.00 do 18.00;
 • w sobotę od 9.00 do 17.00.

W trosce o godne przeżycie spowiedzi świątecznej gorąco zachęcamy do nieodkładania jej na ostatni moment.

 1. W Wielki Czwartek liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00.
  Po niej będzie można adorować Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 23.00.
 2. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 19.00. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły (tzn. maksymalnie jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).
 3. W Wielką Sobotę tradycyjne świecenie pokarmów będzie odbywać się od godz. 9.00 do 17.00.
 4. Zapraszamy do włączenia się w Liturgię godzin naszej wspólnoty klasztornej, którą będziemy odmawiać w kościele w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8.00.
 5. Liturgia Wielkiej Nocy rozpocznie się o godz. 20.30. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Z uwagi na jej szczególnie uroczysty charakter oraz dla lepszego podkreślenia obrzędu odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych zachęcamy do ubrania się w odświętny, najlepiej biały strój.
 6. Msza św. rezurekcyjna w intencji ofiarodawców na kwiaty do Bożego Grobu rozpocznie się o godz. 6.00. Z tej racji zostanie odwołana Eucharystia o godz. 7.00. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 15.00.
 7. Zawiadamiamy, że w świetle obecnie obowiązujących w całym kraju obostrzeń sanitarnych w tutejszej świątyni może przebywać równocześnie nie więcej niż 45 osób, nie licząc celebransów i asysty liturgicznej. Stąd też gdy liczba wiernych osiągnie wyznaczony limit, kościół będzie zamykany.
 8. Podajemy do wiadomości, że dnia 1 marca br. o. Marek Sykuła, rektor tutejszego kościoła i gwardian klasztoru złożył rezygnację z pełnionych funkcji. W związku z tym informujemy, iż oficjalne pożegnanie o. Marka nastąpi w niedzielę, 18 kwietnia, na Mszy św. o godz. 13.00.
 9. W zakrystii są do nabycia publikacje katolickie i dewocjonalia. Można też zamawiać intencje mszalne.
 10. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się zaraz po liturgii do zakrystii, ewentualnie kontaktować się z nami telefonicznie (22/8312031) lub mailem (stygmatyfranciszka@franciszkanie.pl).
Scroll to Top