OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Oktawa Wielkanocy

4 – 10 kwietnia 2021 r.

  

  1. Wspólnota franciszkanów, posługujących przy tutejszej świątyni życzy Wam, Drodzy Siostry i Bracia, by Zmartwychwstały Chrystus, który odmienił na zawsze życie swoich uczniów, rozświetlał Sobą i Wasze życie, napełniając je swym pokojem i dobrem. Niech ten entuzjazm, którzy opanował Jego uczniów w pierwszy dzień tygodnia, udzieli się każdemu z nas i pomoże przeżywać codzienność ze świadomością, że Pan jest z nami aż do skończenia świata.
  1. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przygotować świątynię na Święte Triduum czy to przez uprzątnięcie, udekorowanie, czy też przez prowadzenie i animowanie liturgii.
  2. W dniu dzisiejszym dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 15.00. Poprzedzą ją modlitwy kolejnego dnia nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia.
  3. W piątek, z racji trwania Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nie będzie nas obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Przyszła niedziela – z ustanowienia papieża św. Jana Pawła II (w roku 2000) – jest w całym Kościele przeżywana jako Niedziela Bożego Miłosierdzia. Z tej racji o godz. 15.00 przy obrazie Chrystusa Miłosiernego odbędzie się specjalne nabożeństwo połączone z rozważaniami oraz koronką do Miłosierdzia Bożego.
  5. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się zaraz po liturgii do zakrystii, ewentualnie kontaktować się z nami telefonicznie (22/8312031) lub mailem (stygmatyfranciszka@franciszkanie.pl).
  6. Na ten święty czas niech Zmartwychwstały Pan nam błogosławi!
Scroll to Top