OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV tydzień Wielkiego Postu
22 – 28 marca 2016 

 1. Z uwagi na panującą epidemię i wynikające z niej zagrożenia przypominamy, że:
  Liczba wiernych przebywających w tym samym czasie w świątyni nie może przekraczać 50. osób (w sytuacji przekroczenia tej liczby prosimy o udanie się do innego kościoła, np. pobliskiej świątyni OO. Redemptorystów);
  W naszym kościele dodatkowa Msza św. niedzielna jest sprawowana o 15.00.
  Należy zachowywać bezpieczną odległość między sobą przy wchodzeniu / wychodzeniu, zajmowaniu miejsc w ławkach, kolejce do spowiedzi,
  a zwłaszcza podczas przystępowania do komunii św.
  Pod chórem na stoliku znajduje się środek do dezynfekcji rąk.
  Komunia św. w tradycyjny sposób będzie udzielana przy balustradzie przy ołtarzu głównym; a komunia św. na rękę – przy ołtarzu św. Antoniego.
  Wszystkie spotkania grup duszpasterskich zostają zawieszone do odwołania.
 1. W środę w liturgii przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 2. W naszym kościele nabożeństwa wielkopostne odbywają się w następującym porządku:
  w piątki Droga krzyżowa o godz. 18.15 i adoracja Krzyża o godz. 19.45,
  a w niedziele Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.00.
 3. Informujemy, że zostaje odwołana Eucharystia połączona z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe, odprawiana zwykle w ostatnią sobotę miesiąca.
 4. Nie odbędą się zapowiadane od przyszłej niedzieli rekolekcje wielkopostne. Tym niemniej na stronie internetowej klasztoru (www.warszawa.franciszkanie-warszawa.pl) będziemy sukcesywnie umieszczać nauki rekolekcyjne do odsłuchania.
 5. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w intencji ustania trwającej epidemii. W naszej świątyni adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w dni powszednie od godz. 15.00 do 19.00.

Ponadto codziennie po Eucharystii wieczornej ok. godz. 19.45 modlimy się różańcem przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

 1. W zakrystii są do nabycia publikacje katolickie, kartki świąteczne, świece „Caritas” i dewocjonalia. Można też zamawiać intencje mszalne.

Scroll to Top