OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 czerwca 2022

 1. Dzisiejsza Ewangelia stawia nam pytanie o wyobrażenie i obraz Jezusa, jaki każdy z nas nosi w sobie. „A wy za kogo mnie uważacie?” pyta Chrystus swoich uczniów i pyta każdego z nas. Jesteśmy zaproszeni, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcę iść tylko za Jezusem, który dokonuje cudów i uzdrawia, czy także za Chrystusem, który cierpi. Pełny obraz osoby i misji Jezusa zawsze zawiera krzyż, bowiem nie ma prawdziwej miłości bez krzyża. Ofiara krzyżowa, którą Chrystus podjął z miłości do nas, uobecnia się w każdej Eucharystii, ale jest też w niej obecne Jego zwycięstwo nad śmiercią czyli zmartwychwstanie.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  – we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  – w czwartek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
  – w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  – w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa w naszym kościele sprawowane są codziennie o godz. 18:30.
 4. We wtorek będziemy się modlili za wstawiennictwem patrona tutejszego sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Msze święte z odczytaniem próśb i podziękowań zostaną odprawione o godz. 10.00 i 19.00.
 5. Uprzejmie informujemy, że w miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu, nie będzie niedzielnej Mszy św. o godz. 7.00 rano, natomiast dyżur spowiedzi w dni powszednie od 1 lipca do 31 sierpnia będzie w godz. 15.00-17.00. Spowiedź podczas Mszy świętych będzie się odbywać normalnie.
 6. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne oraz nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia. Szczególnie polecamy Kawałki śmiechu czyli anegdoty z życia braci w Niepokalanowie napisane przez naszego br. Krzysztofa Dzido.
Scroll to Top