OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
7 sierpnia 2022

1. Życie chrześcijanina jest oczekiwaniem na przyjście Chrystusa. Wiąże się to nierozerwalnie z modlitwą i czuwaniem. Pomocą w czuwaniu i czekaniu na przyjście Pana jest Eucharystia. Kiedy będziemy pragnąć i wyczekiwać spotkania z Jezusem Eucharystycznym to moment naszej śmierci nie będzie dla nas zaskoczeniem. Rozpoznamy wtedy bez trudu wychodzącego po nas Jezusa Chrystusa, który zaprosi nas na wieczną ucztę w niebie.
2. Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – święto św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, prezbitera
– we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
– w środę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
– w czwartek – święto św. Klary, dziewicy

3. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze święte z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
4. W czwartek 11 sierpnia rozpocznie się Triduum przed wspomnieniem męczeńskiej śmierci w Auschwitz naszego współbrata, św. Maksymiliana Marii Kolbego. Przez kolejne trzy dni zapraszamy na Eucharystię o godz. 19 z okolicznościowym kazaniem, które głosić będzie o. Jacek Maciejczak.
6. Uprzejmie informujemy, że w miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu, nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 7.00 rano, natomiast dyżur spowiedzi w dni powszednie od 1 lipca do 31 sierpnia jest w godz. 15.00-17.00. Spowiedź podczas Mszy świętych odbywa się normalnie.
8. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne. Można zaopatrzyć się w Rycerza Niepokalanej na miesiąc sierpień oraz w kalendarze i kalendarzyki kieszonkowe na 2023 r. Mamy także książeczki do nabożeństwa z dużym drukiem.

Scroll to Top