OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

21 sierpnia 2022

  1. Bóg zaprasza wszystkich bez wyjątku na ucztę w niebie. To zaproszenie jest skierowane do ludzi każdego języka, ludu i narodu. Nasz Kościół jest katolicki czyli powszechny. Tej powszechności Kościoła możemy w sposób szczególny doświadczyć w Eucharystii, gdzie ten sam Jezus przychodzi na ołtarze całego świata. Posileni Ciałem Chrystusa idźmy głosić Ewangelię naszym bliskim. Pamiętajmy też w naszych modlitwach o misjach i misjonarzach, aby Dobra Nowina o zbawieniu docierała na krańce ziemi.
  2. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej

– w środę – święto św. Bartłomieja, Apostoła

– w czwartek – wspomnienie św. Ludwika, króla, patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

– w piątek – uroczystość NMP Częstochowskiej

– w sobotę – wspomnienie św. Moniki

  1. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze święte z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
  2. Decyzją Ojca Prowincjała jutro naszą wspólnotę opuszcza o. Bogdan Kwapisiewicz, który udaje się do pracy w naszym klasztorze w Niepokalanowie. Dziękując o. Bogdanowi za posługę w naszym kościele i klasztorze, życzymy mu wiele łask Bożych i opieki MB Niepokalanej.
  3. Uprzejmie informujemy, że w miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu,    nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 7.00 rano. Zostanie ona przywrócona             od września. Dyżur spowiedzi w dni powszednie od 1 lipca do 31 sierpnia jest     w godz. 15.00-17.00. Spowiedź podczas Mszy świętych odbywa się normalnie.
  4. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne. Można zaopatrzyć się w Rycerza Niepokalanej na miesiąc sierpień oraz w książeczki do nabożeństwa z dużym drukiem.
Scroll to Top