OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  16 października 2022

  1. Wytrwale przyzywajmy Pana, bo ufna modlitwa jest jak wzniesione ręce i Pan nas weźmie w obronę, gdy nie ustaniemy w modlitwie. Znakiem wytrwałej modlitwy jest święta Eucharystia, dlatego każdej niedzieli sprawujemy to święte misterium obecności naszego Pana i przez Niego kierujemy do Ojca nasze wołanie.
  2. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

– we wtorek – Święto św. Łukasza, Ewangelisty

– w czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

– w sobotę – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

  1. Dziś przypada XXII Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem Blask prawdy. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się Franciszkański Zakon Święcki. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. (ogłaszamy do godz. 11.30)
  3. W niedzielę 23 października Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. To dzień modlitwy i wsparcia finansowego misjonarzy na świecie. Tego dnia odbędzie się zbiórka na tacę na cele misyjne.
  4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które przez cały miesiąc październik odprawiane są o godz. 18.30.
  5. Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc w którym wspominamy i modlimy się za zmarłych. Na stoliku pod chórem oraz w zakrystii są wyłożone kartki „wypominkowe”, na których można wpisać imiona swoich bliskich zmarłych. Czytelnie wypełnione kartki prosimy składać w zakrystiii.
  6. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
  7. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne. Można zaopatrzyć się w Rycerza Niepokalanej na miesiąc październik oraz w kalendarze i kalendarzyki kieszonkowe na 2023 r.
Scroll to Top