OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Adwentu

18 grudnia 2022

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się Franciszkański Zakon Świeckich. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce.
  2. Również dziś po Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się w naszym kościele koncert adwentowej muzyki sakralnej „Canite tuba”. Wystąpią artyści z Fundacji bł. Władysława z Gielniowa. Zabrzmi muzyka organowa baroku niemieckiego i francuskiego, improwizacje, pieśni adwentowe oraz chorał gregoriański. Zapraszamy!
  3. Zapraszamy na Msze św. roratnie, które będą odprawiane do piątku włącznie o godz. 6.30.
  4. Rozpoczęliśmy nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia. Modlitwy nowennowe są odmawiane codziennie pod koniec Mszy św. wieczornej.
  5. W dni powszednie przed wieczorną Mszą św. o godz. 18.25, z inicjatywy Bractwa św. Antoniego, modlimy się w naszej świątyni na różańcu w intencji pokoju na świecie i za naszą Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy!
  6. Od środy 21 grudnia, z uwagi na przygotowanie dekoracji świątecznych, zamknięta będzie kaplica Matki Bożej Pocieszenia. Nie będzie też wystawienia Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy jednak do adoracji Chrystusa ukrytego w tabernakulum w kościele.
  7. Kapłani będą pełnić dyżur w konfesjonale zgodnie z tygodniowym grafikiem od godz. 15.00 do 19.00. W sobotę 24 grudnia, dyżur spowiedzi będzie trwał od godz. 8.00 do 16.00. Nie będzie Eucharystii wieczornej o godz. 19.00, z uwagi na wieczerzę wigilijną.
  8. Zachęcamy do przeżycia Wigilii w duchu chrześcijańskim, zachowując jej postny (bezmięsny) charakter i abstynencję od napojów alkoholowych.
  9. Pasterka w naszym kościele będzie odprawiona 24 grudnia o 22.00 oraz o północy. O godz. 23.40 zapraszamy wszystkich do naszego kościoła na piękny zwyczaj wspólnego śpiewania kolęd.
  10. W zakrystii można zamówić intencje Mszy św. oraz nabyć opłatki na stół wigilijny które wypiekły Siostry Klaryski z Sitańca. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na wsparcie tego klauzurowego klasztoru.
Scroll to Top