OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II tydzień po Narodzeniu Pańskim

3 – 9 stycznia 2021

  

  1. W poniedziałek będziemy w liturgii oddawać cześć wielkiej mistyczce franciszkańskiej z przełomu XIII i XIV w., św. Anieli z Foligno.
  2. Czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy we wtorek na Msze święte na godz. 10.00 i 19.00.
  3. W najbliższą środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwane też świętem Trzech Króli. Porządek Mszy świętych tego dnia jak w każdą niedzielę. Podczas liturgii będziemy święcić kadzidło i kredę, którą następnie należy oznaczyć drzwi naszych domów.
  4. Ofiary zbierane tego dnia na tacę będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny, wspierający naszych misjonarzy i misjonarki, którzy w liczbie ponad 2 tysięcy pracują w 97 krajach świata, bądź przygotowują się do wyjazdu na misje w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.
  5. W czwartek, z racji pierwszego czwartku miesiąca, na Eucharystii konwentualnej o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji powołań i wytrwania w powołaniu.
  6. Ks. proboszcz miejscowej parafii informuje, że w tym roku, ze względu na pandemię, nie będzie możliwe przeprowadzenie w tradycyjnej formie wizyty duszpasterskiej rodzin, zwanej „kolędą”. Zapowiada przy tym, że po ustaniu narodowej kwarantanny i w zależności od istniejącej sytuacji, postara się znaleźć jakąś zastępczą formę spotkania parafian ze swymi duszpasterzami i wspólnej modlitwy o błogosławieństwo dla naszych domów. Zostaniemy powiadomieni o tym w późniejszym terminie.
  7. W przyszłą niedzielę, 10 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które zakończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  8. Ofiary zbierane tego dnia na tacę będą przeznaczone na remonty i wyposażenie tutejszej świątyni. Za wszelkie wsparcie już teraz serdeczne dziękujemy!
  9. W zakrystii są do nabycia publikacje katolickie i dewocjonalia. Można też zamawiać intencje mszalne.
Scroll to Top