OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela zwykła –29 stycznia 2023 r. 

  1. W czwartek obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, znane też pod nazwą Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia prosimy o przyniesienie ze sobą świec, które będą pobłogosławione na początku Mszy św. W szczególny sposób będziemy dziękować Bogu za dar życia konsekrowanego. Taca zbierana podczas Mszy św. o 10.00 i 19.00 przeznaczona będzie na zakony klauzurowe. 
  1. W piątek wspomnienie św. Błażeja, biskupa. Po Mszach św. błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka. 
  1. Ponadto w liturgii we wtorek będziemy obchodzić wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera. 
  1. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00. 
  1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. W czwartek na Eucharystii konwentualnej o godz. 19.00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo fatimskie, wynagradzające wszelkie zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. 
  1. W zakrystii można zamówić intencje mszalne oraz nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia. 
  1. Plan wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą w parafii pw. Nawiedzenia NMP w najbliższym tygodniu przedstawia się następująco:

– w poniedziałek (30 stycznia) – ul. Stara – cała, ul. Freta – numery nieparzyste;
– we wtorek (31 stycznia) – ul. Freta – numery parzyste, ul. Kościelna – cała;
– w środę (1 lutego) – ul. Zakroczymska – cała, oraz kolęda uzupełniająca.

Scroll to Top