OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu 26 lutego 2023 r.

  1. W Kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy w sobotę Święto św. Kazimierza, królewicza. Dzień wcześniej, 3 marca, przypada 16. rocznica nominacji na stolicę metropolitarną kard. Kazimierza Nycza. Zarówno w dniu imienin, jak i rocznicy, pamiętajmy w modlitwach o Pasterzu naszej archidiecezji.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 w salce odbędzie się spotkanie grupy Rycerstwa Niepokalanej. [czytać tylko do Mszy św. 11:30]
  3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. W czwartek na Eucharystii konwentualnej o godz. 19.00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo fatimskie.
  4. Zachęcamy do adoracji Krzyża Świętego znajdującego się przy wyjściu z kościoła. Krzyż z relikwiami skały z Bazyliki Agonii, Wieczernika, Kalwarii i Grobu Pańskiego został przywieziony od Franciszkanów z Ziemi Świętej.
  5. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W naszym kościele Droga krzyżowa odprawiana jest w piątki o godz. 18.15. W każdą niedzielę o godz. 18.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, które poprowadzi o. Adam Cieślik.
  7. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego i naszego Pasterza kard. Kazimierza Nycza przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Prosimy o włączenie się do tej zbiórki.
  8. Już teraz zapowiadamy, że rekolekcje wielkopostne w naszej świątyni odbędą się od 26 do 29 marca. Poprowadzi je nasz współbrat o. Sebastian Fierek z Darłówka.
  9. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamówić intencje mszalne.
Scroll to Top