OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III tydzień wielkanocny

 1. Przypominamy, że w myśl obecnie obowiązujących zarządzeń władz państwowych dotyczących zgromadzeń religijnych w naszym kościele może przebywać na raz nie więcej niż 40 osób (nie licząc celebransa i służby liturgicznej). Osoby wchodzące winny mieć zasłonięte usta i nos, a także cały czas zachowywać bezpieczną odległość pomiędzy sobą. Dla utrzymania wymaganego dystansu należy zajmować w świątyni wyłącznie te miejsca, które zostały oznaczone kartkami.
 2. Informujemy, że zostały przywrócone wszystkie nabożeństwa odprawiane w dni powszednie po Mszach świętych, a także adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej między godz. 15.00 a 19.00.
 3. W najbliższy wtorek przypada trzeci dzień nowenny przed uroczystością patrona tutejszego sanktuarium, św. Antoniego z Padwy. Msze święte z odczytaniem próśb i podziękowań zostaną odprawione o godz. 10.00 i 19.00.
 4. W środę w liturgii przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy, a także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.
 5. Od piątku rozpoczyna się miesiąc maj, który w polskiej pobożności jest poświęcony szczególnej czci Bogurodzicy. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w dni powszednie będą sprawowane o godz. 18.30, a w niedziele po ostatniej Eucharystii, czyli ok. godz. 20.00.
 6. W tym tygodniu przypadają dni duchowej odnowy: pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek po Mszy św. o godz. 10.00 zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa, a w sobotę o godz. 9.00 – nabożeństwo do Matki Bożej.
 7. W sobotę, 2 maja, będziemy przeżywać liturgiczną Uroczystość NMP Królowej Polski. Tego dnia dodatkowa Eucharystia zostanie odprawiona o godz. 17.00.
 8. W przyszłą niedzielę, 3 maja, zostają utrzymane cztery dodatkowe Msze święte o godz. 14.00, 15.00, 16.00 i 18.00.
 9. Z uwagi na krótkie, zaledwie godzinne odstępy czasowe pomiędzy niedzielnymi popołudniowymi Eucharystiami, prosimy, by po błogosławieństwie nie zatrzymywać się w świątyni na modlitwę, ale dać możliwość wejścia do środka oczekującym przed kościołem. Dla zachowania większego bezpieczeństwa ze świątyni wychodzimy przez sień prawą, tzn. przeciwległą do tej, którą wchodziliśmy.
 10. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się zaraz po liturgii bezpośrednio do zakrystii ewentualnie kontaktować się z nami drogą telefoniczną (nr 22/ 831.20.31) lub mailową (stygmatyfranciszka@franciszkanie.pl).
 11. Na ten święty czas niech Zmartwychwstały Pan nam błogosławi!
Scroll to Top