OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocna 30 kwietnia 2023 r.

 1.  Czwarta Niedziela Wielkanocna jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania, który w tym roku obchodzić będziemy pod hasłem „Powołani w Kościele”. Zachęcamy, szczególnie w tym czasie, do pamięci w modlitwie o osobach zakonnych i kapłanach, a także o nowe i święte powołania do kapłaństwa i zakonu, zwłaszcza do naszej franciszkańskiej prowincji warszawskiej.
 2.  Kalendarz liturgiczny:– we wtorek – wspomnienie św. Atanazego biskupa i męczennika;
  – w środę – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. tego dnia będą sprawowane w naszym kościele o godzinie 6.30, 8.00, 10.00 i 19.00.
  – w czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika;
  – w sobotę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 3.  Miesiąc maj w polskiej pobożności jest poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą sprawowane od jutra codziennie o godz. 18.30.
 4.  We wtorek 2 maja przypada czwarty dzień nowenny przed uroczystością patrona tutejszego Sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00. Kazania nowennowe głosi o. dr Sylwester Bartoszewski, wieloletni kustosz dla Polonii przy Sanktuarium św. Antoniego w Padwie.
 5.  W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. W czwartek na Eucharystii konwentualnej o godz.19.00 będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo fatimskie.
 6.  Przypominamy, że w naszej świątyni ma miejsce codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 15.15 do 19.00. W tym czasie kapłani pełnią dyżur w konfesjonale.
 7. W zakrystii można zamówić intencje mszalne.
Scroll to Top