OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu 19 marca 2023 r.

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się Franciszkański Zakon Świeckich. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce.
  2. Rada Konferencji Episkopatów Europy wystąpiła z inicjatywą modlitewną „Łańcuch eucharystyczny”. W związku z tym, w poniedziałek 20 marca Kościół w Polsce będzie modlił się o dar sprawiedliwego pokoju na Ukrainie. W tej intencji będzie odprawiona tego dnia w naszym kościele Msza św. o godz. 19.00. Serdecznie na nią zapraszamy.
  3. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
  4. W sobotę 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest obchodzony jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.duchowa-adopcja.pl
  5. Już w najbliższą niedzielę rozpoczynają się w naszej świątyni rekolekcje wielkopostne. Będą one trwały do środy 29 marca. Poprowadzi je nasz współbrat o. Sebastian Fierek z Darłówka. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony na tablicy w kruchcie kościoła.
  6.  Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W naszym kościele Droga krzyżowa odprawiana jest w piątki o godz. 18.15. W każdą niedzielę o godz. 18.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym prowadzi o. Adam Cieślik.
  7. Zachęcamy do codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie w godzinach od 15.15 do 19.00. W tym czasie kapłani pełnią dyżur w konfesjonale. Zmieniony grafik spowiedzi na ten tydzień jest wywieszony na tablicy w kruchcie kościoła. Prosimy, aby korzystać z możliwości spowiedzi świętej i nie odkładać jej na ostatnią chwilę przed świętami.
  8. Zachęcamy do adoracji Krzyża Świętego znajdującego się przy wyjściu z kościoła. Krzyż z relikwiami skały z Bazyliki Agonii, Wieczernika, Kalwarii i Grobu Pańskiego został przywieziony od Franciszkanów z Ziemi Świętej.
  9. W zakrystii można nabyć dewocjonalia oraz zamówić intencje mszalne.
Scroll to Top