Ogłoszenia duszpasterskie IV tydzień wielkanocny 3 – 9 maja 2020

 1. W myśl obecnie obowiązujących zarządzeń władz państwowych dotyczących zgromadzeń religijnych w naszym kościele może przebywać na raz nie więcej niż 40 osób (nie licząc celebransa i służby liturgicznej). Osoby wchodzące winny mieć zasłonięte usta i nos, a także cały czas zachowywać bezpieczną odległość pomiędzy sobą. Dla utrzymania wymaganego dystansu należy zajmować w świątyni wyłącznie te miejsca, które zostały oznaczone kartkami.
 2. Zostały przywrócone wszystkie nabożeństwa odprawiane w dni powszednie po Mszach świętych, a także adoracja Najświętszego Sakramentu między godz. 15.00 a 19.00.
 3. W dniu dzisiejszym, w kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r., czyli ustawy regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów, w szczególny sposób w naszych modlitwach pamiętajmy o naszej Ojczyźnie. Prośmy w nich o uwolnienie kraju od trwającej epidemii oraz o zdolność wszystkich środowisk do współpracy dla dobra wspólnego.
 4. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są sprawowane w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 20.00.
 5. We wtorek przypada czwarty dzień nowenny przed uroczystością patrona tutejszego sanktuarium, św. Antoniego z Padwy. Msze święte z odczytaniem próśb i podziękowań zostaną odprawione o godz. 10.00 i 19.00.
 6. W najbliższych dniach w liturgii będziemy ponadto przeżywać:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika;
 • w środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
 • w piątekuroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 1. W najbliższy, 1-szy czwartek miesiąca na Mszy św. konwentualnej o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji powołań.
 2. W przyszłą niedzielę, 10 maja, zostają utrzymane cztery dodatkowe Msze święte o godz. 14.00, 15.00, 16.00 i 18.00.
 3. Ofiary zbierane tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na remonty i renowacje tutejszego kościoła. Za wszelkie wsparcie już teraz z serca dziękujemy!
 4. Z uwagi na krótkie, zaledwie godzinne odstępy czasowe pomiędzy niedzielnymi popołudniowymi Eucharystiami, prosimy, by po błogosławieństwie nie zatrzymywać się w świątyni na modlitwę, ale dać możliwość wejścia do środka oczekującym przed kościołem. Dla zachowania większego bezpieczeństwa ze świątyni wychodzimy przez sień prawą, tzn. przeciwległą do tej, którą wchodziliśmy.
 5. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się zaraz po liturgii bezpośrednio do zakrystii ewentualnie kontaktować się z nami telefonicznie (nr 22/831.20.31) lub mailowo (stygmatyfranciszka@franciszkanie.pl).

 

Scroll to Top