OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

 

  1.  Niedziela Palmowa – jest pamiątką wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Jezus wjechał do tego miasta, tylko po to, aby dokonać paschalnego misterium. Tylko Chrystus jest naszym zbawieniem, w Nim jest życie i zmartwychwstanie.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Szczegółowy program Triduum Paschalnego znajdziemy na plakacie umieszczonym na głównych drzwiach i w kruchcie kościoła.
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie ostatnich Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o 18.00. Za pobożne uczestnictwo można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś o godz. 20.00 odbędzie się koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu chóru Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod dyrekcją prof. Michała Sławeckiego. Serdecznie zapraszamy.
  4. W zakrystii można zakupić świece wielkanocne caritas. Dochód ze świec przeznaczony jest na wsparcie Ukrainy.
  5. Zwracamy się z prośbą o nieodkładanie spowiedzi św. na ostatni dzień przed świętami. Przypominamy, że w tym tygodniu w konfesjonale posługujemy na wszystkich Mszach św. oraz w dni powszednie od 15.15 do 19.00.
  6. W związku z przygotowaniami Grobu Pańskiego, a następnie Oktawą Wielkanocną od jutra nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu i adoracji w ciągu dnia do 24 kwietnia 2022 r.
  7. W Wielki Piątek podczas liturgii Męki Pańskiej, zbiórka ofiar przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie. Tego dnia centralne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Warszawie rozpocznie się o godz. 20.00 przy kościele akademickim św. Anny.
  8. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
  9. W przyszła niedzielę Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00 zostanie odprawiona w intencji ofiarodawców na kwiaty do Bożego grobu. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  10. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w intencjach jubilatów, solenizantów lub innych rodzinnych okazji.
Scroll to Top