OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela – Święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 26 grudnia 2021 r.

Wszystkim naszym Przyjaciołom i Dobroczyńcom,
Wszystkim modlącym się w naszej świątyni,
życzymy błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego.
Niech Jezus przychodzący na świat obdarza Was
i Wasze Rodziny radością, pokojem i potrzebnymi łaskami.
Niech na stałe zamieszka w Waszych sercach!
Z serdecznością – Franciszkanie.

 1. W drugi dzień świąt patronuje nam Święta Rodzina, która jest dla nas wzorem życia opartego na miłości i wzajemnym zaufaniu. Jest przykładem dla wielu małżeństw, że mimo trudności i problemów, warto po raz kolejny zaufać i przebaczyć, aby znów budować Bożą rodzinę. Podczas tej Mszy Świętej prośmy za wszystkie polskie rodziny, aby cieszyły się Bożą opieką i błogosławieństwem. Prośmy także o dar pojednania i przebaczenia dla rodzin skłóconych i rozbitych, aby wróciły na drogę wzajemnej miłości, naśladując świętą Rodzinę z Nazaretu.
 2. W nadchodzącym tygodniu, w liturgii będziemy przeżywać:
  – w poniedziałek – święto św. Jana Ewangelisty
  – we wtorek – święto Młodzianków męczenników
 1. Informujemy, że w oktawie Bożego Narodzenia, w dniach od 27 do 31 grudnia, popołudniowe dyżury spowiedzi w dni powszednie, będą trwać od godz. 17.00 do 19.00. W tym okresie nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do adoracji Dzieciątka Jezus w betlejemskiej stajence.
 2. W piątek 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego, serdecznie zapraszamy na godzinę 19:00, na Eucharystię i nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie roku. Za pobożny udział w nabożeństwie i odśpiewaniu lub recytacji hymnu „Ciebie Boga wysławiamy”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Informujemy, że Kardynał Kazimierz Nycz, udzielił dyspensy na 31 grudnia od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim osobom przebywającym na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Korzystający z dyspensy powinni pomodlić się w intencjach papieża i podjąć zadośćuczynienie w innej formie – na przykład spełniając uczynki miłości lub ofiarując jałmużnę.
 4. W najbliższą sobotę, w pierwszy dzień nowego 2022 roku, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Msze święte według porządku niedzielnego, ale bez porannej Eucharystii o 7.00. W tym dniu za pobożny udział w Eucharystii, odśpiewaniu lub odmówieniu hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie, dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne.

 

Scroll to Top