OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 21 maja 2023 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
– we wtorek – święto poświęcenia Bazyliki św. Franciszka z Asyżu;
– w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych;
– w piątek – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera.
2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się Franciszkański Zakon Świeckich.
3. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy na koncert muzyki organowej „Magister et discipuli” podczas którego wystąpią studenci Studium Muzyki Kościelnej w Warszawie. Szczegóły na plakatach w kruchcie świątyni.
4. We wtorek 23 maja przypada siódmy dzień nowenny przed uroczystością patrona tutejszego Sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00. Kazania nowennowe głosi o. dr Sylwester Bartoszewski.
5. W sobotę 27 maja o godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela diakoni z Wyższego Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Warszawie oraz Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater przyjmą święcenia kapłańskie z rąk kard. Kazimierza Nycza. Nowych kapłanów polecajmy w naszej modlitwie.
6. W przyszłą niedzielę 28 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zamyka w liturgii okres wielkanocny i przypisany do niego obowiązek spowiedzi świętej. Tego dnia za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
7. W miesiącu maju zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele są odprawiane są codziennie o godz. 18.30.
8. Przypominamy, że w naszej świątyni ma miejsce codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 15.15 do 19.00. W tym czasie kapłani pełnią dyżur w konfesjonale.
9. W zakrystii można zamówić intencje mszalne.

Scroll to Top