OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023 r.

  1. Obecna niedziela z ustanowienia papieża św. Jana Pawła II jest w Kościele przeżywana jako Święto Miłosierdzia Bożego. Z tej racji o godz. 15.00 przy obrazie Chrystusa Miłosiernego odbędzie się specjalne nabożeństwo połączone z rozważaniami i Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  2. Również dziś o godz. 15.00 w Parku Moczydło w Warszawie na Woli (u zbiegu ulic Górczewskiej i Deotymy) przy figurze Jezusa Miłosiernego zostanie odprawiona uroczysta Msza św. poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po liturgii odbędzie się koncert Stanisławy Celińskiej.
  3. We wtorek 18 kwietnia przypada drugi dzień nowenny przed uroczystością patrona tutejszego Sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00. W tym roku kazania nowennowe wygłosi o. dr Sylwester Bartoszewski, wieloletni kustosz dla Polonii przy Sanktuarium św. Antoniego w Padwie.
  4. Najbliższa próba scholii liturgicznej działającej przy naszym kościele odbędzie się w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej w sali przy zakrystii. Chętnych serdecznie zapraszamy!
  5. Decyzją Ojca Prowincjała naszą wspólnotę opuścił o. Jacek Maciejczak, który został skierowany do pracy w naszym klasztorze w Stoczku. Dziękując o. Jackowi za posługę w naszym kościele i klasztorze, życzymy mu wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Niepokalanej.
  6. Parafia pw. Nawiedzenia NMP organizuje wyjazd młodzieży na tzw. „majówkę” do podwarszawskich Urli. Wyjazd w poniedziałek rano, powrót na drugi dzień popołudniu. W planie m.in. kajaki, wieczór integracyjny, ognisko. Zgłoszenia do następnej niedzieli. Szczegóły u ks. Łukasza.
  7. W zakrystii można zamówić intencje mszalne.
Scroll to Top