OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 9 kwietnia 2023 r.

  1. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przygotować świątynię na Święte Triduum Paschalne, czy to przez uprzątnięcie, udekorowanie, czy też przez prowadzenie i animowanie liturgii. Niech te Święta Wielkanocne będą dla Was i waszych bliskich czasem refleksji, wytchnienia i pokoju. Jako wspólnota franciszkanów życzymy, aby Zmartwychwstały Pan odmienił Wasze życie i przywrócił radość, miłość i nadzieję. Niech miłość Zmartwychwstałego Chrystusa staje się źródłem siły, mocy i wiary na każdą chwilę dnia.
  2. W poniedziałek, 10 kwietnia, porządek Mszy św. świąteczny. Ofiary złożone tego dnia do puszek tradycyjnie już będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  3. We wtorek 11 kwietnia przypada pierwszy dzień nowenny przed uroczystością patrona tutejszego Sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00. W tym roku kazania nowennowe wygłosi o. dr Sylwester Bartoszewski, wieloletni kustosz dla Polonii przy Sanktuarium św. Antoniego w Padwie.
  4. W piątek, z racji trwania Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie nas obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Przyszła niedziela ustanowienia Papieża św. Jana Pawła II jest w Kościele przeżywana jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Z tej racji o godz. 15.00 przy obrazie Chrystusa Miłosiernego odbędzie się specjalnego nabożeństwo połączone z rozważaniem i Koronką do Miłosierdzia Bożego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie odprawiana dziś i jutro po Mszy św. o godz. 11.30, a od wtorku o godz. 15.00.
  6. W zakrystii można zamówić intencje mszalne.
  7. Na ten święty czas nich Zmartwychwstały Chrystus nam wszystkim błogosławi.
Scroll to Top