OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Święto Przemienienia Pańskiego 6 sierpnia 2023 r.

1. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek– święto św. Dominika, prezbitera;
– w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
– w czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
– w piątek – święto św. Klary, dziewicy.
2. W naszym Sanktuarium rozpoczęliśmy cykl koncertów organowych „Serafickie Spotkania Muzyczne”. Na kolejny z koncertów zapraszamy dzisiaj, bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 13.00. Szczegóły na plakatach w kruchcie kościoła.
3. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
4. W piątek 11 sierpnia rozpocznie się Triduum przed wspomnieniem męczeńskiej śmierci w Auschwitz naszego współbrata, św. Maksymiliana Marii Kolbego. Przez trzy dni zapraszamy na Eucharystię o godz. 19.00 z okolicznościowym kazaniem, które głosić będzie o. Stanisław Ziemiński z naszego klasztoru w Łodzi na ul. Krasickiego.
5. W naszej wspólnocie klasztornej witamy nowych współbraci o. Mirosława Adaszkiewicza i o. Kazimierza Mościckiego, pracujących dotąd w Niepokalanowie, a od początku sierpnia posługują w naszym Sanktuarium.
6. Przypominamy, że od 1 lipca do 31 sierpnia br. nie ma Mszy św. niedzielnej o godz. 7.00, natomiast dyżur spowiedzi w dni powszednie jest od godz. 15.15 do godz. 17.00. Spowiedź podczas Mszy Świętych odbywa się normalnie.
7. W naszej wspólnocie w miesiącu sierpniu gościmy br. Rafała, kleryka I roku franciszkańskiego seminarium w Łodzi Łagiewnikach, który w tym czasie będzie zastępował br. Adama w zakrystii.
8. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamówić intencje mszalne.

Scroll to Top