OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Najświętszej Trójcy 4 czerwca 2023 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
– w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;;
– w piątek – święto rocznicy poświęcenia bazyliki archikatedralnej w Warszawie.
2. Dziś przypada XVI Święto Dziękczynienia. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na Centrum Opatrzności Bożej.
3. W czwartek 8 czerwca w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele będą odbywać się jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00 i 19.00. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i wieczornego nabożeństwa czerwcowego. O godzinie 17.00 w kościele parafialnym pw. Nawiedzenia NMP odbędzie się Msza św. a po niej procesja eucharystyczna. Procesja centralna w Warszawie odbędzie się po Mszy św. o godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.
4. We wtorek 6 czerwca przypada dziewiąty dzień nowenny przed uroczystością patrona tutejszego Sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Msze św. z kazaniem nowennowym oraz odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
5. W miesiącu czerwcu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są w naszym kościele o godz. 18.30.
6. Tydzień temu przed kościołem prowadzona była zbiórka do puszek na leczenie pięcioletniej Lilianki. Zebrano 1720 zł. Rodzina dziewczynki bardzo dziękuję wszystkim którzy włączyli się do tej zbiórki.
7. Ogłoszenie z naszej parafii pw. Nawiedzenia NMP: W gablocie i w innych miejscach parafii wiszą plakaty pt. „Dołącz do nas” przedstawiające czerwcowe inicjatywy dla młodzieży z kościoła parafialnego pw. Nawiedzenia NMP. Grupa młodzieżowa jest otwarta i wciąż można do niej dołączyć. Serdecznie zapraszamy. W najbliższą środę odbędą się planszówki. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.30 w kościele pw. Nawiedzenia NMP.

Scroll to Top