OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 26 marca 2023 r.

  1. Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 29 marca. Witamy w naszej wspólnocie rekolekcjonistę o. Sebastiana Fierka – przełożonego klasztoru w Darłówku. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony na tablicy w kruchcie kościoła.
  2. Przyszła niedziela zwana Niedzielą Palmową lub Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień. Prosimy o przyniesienie palm, które zostaną poświęcone podczas liturgii.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W naszym kościele Droga krzyżowa odprawiana jest w piątki o godz. 18.15. W każdą niedzielę o godz. 18.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  4. Zachęcamy do codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie w godzinach od 15.15 do 19.00. W tym czasie kapłani pełnią dyżur w konfesjonale. Prosimy, aby korzystać z możliwości spowiedzi świętej i nie odkładać jej na ostatnią chwilę przed świętami.
  5. W najbliższą sobotę 1 kwietnia, o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele koncert pasyjny „Recesit Pastor noster” w wykonaniu Scholi Cantorum Beati Vladislai (działającej w ramach fundacji bł. Władysława Gielniowa), która wprowadzi nas w atmosferę wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Szczegółowe informacje na plakatach w kruchcie świątyni. Zapraszamy!
  6. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
  7.  Zachęcamy do adoracji Krzyża Świętego znajdującego się przy wyjściu z kościoła. Krzyż z relikwiami skały z Bazyliki Agonii, Wieczernika, Kalwarii i Grobu Pańskiego został przywieziony od Franciszkanów z Ziemi Świętej.
  8. W zakrystii można nabyć świece wielkanocne oraz zamówić intencje mszalne.
Scroll to Top