OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna 14 maja 2023 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Katarzyny z Kortony;
– we wtorek – uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski i metropolii warszawskiej;
– w środę – wspomnienie św. Paschalisa Baylon, zakonnika;
– w czwartek – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika;
– w sobotę – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się Bractwo św. Antoniego. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie w salce pod zakrystią. Serdecznie zapraszamy członków wspólnoty i osoby zainteresowane.

3. We wtorek 16 maja przypada szósty dzień nowenny przed uroczystością patrona tutejszego Sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00. Kazania nowennowe głosi o. dr Sylwester Bartoszewski.

4. We wtorek ojcowie jezuici zapraszają na uroczystą Eucharystię o godz. 18.00 do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli na warszawskim Mokotowie.

5. W piątek 19 maja rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe będą odmawiane po nabożeństwie majowym.

6. W sobotę 20 maja kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski obchodzi 50. Rocznicę święceń kapłańskich. Zachęcamy do pamięci w modlitwie za dostojnego Jubilata i Pasterza naszej Archidiecezji.

7. Również w sobotę o godz. 11.00 w sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Łodzi Łagiewnikach pięciu naszych współbracia diakoni z Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Franciszkanów przyjmie święcenia diakonatu, którego udzieli im bp Edward Kawa. Nowych diakonów polecajmy również w naszej modlitwie.

8. W najbliższą niedzielę 21 maja, na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się Franciszkański Zakon Świeckich.

9. Również w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy na koncert muzyki organowej „Magister et discipuli” podczas którego wystąpią studenci Studium Muzyki Kościelnej w Warszawie. Szczegóły na plakatach w kruchcie świątyni.

10. W miesiącu maju zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele są odprawiane są codziennie o godz. 18.30.

11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 15.15 do 19.00. W tym czasie kapłani pełnią dyżur w konfesjonale.

12. W zakrystii można zamówić intencje mszalne.

Scroll to Top