OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
Wniebowstąpienie Pańskie 29 maja 2022

 1. Dzisiaj dzień Wniebowstąpienia. Chrystus po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa dając życie, przebaczenie, zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje i nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia – być razem z Bogiem.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  – we wtorek – Święto Nawiedzenia NMP
  – w środę – Wspomnienie św. Justyna, męczennika
  – w piątek – Wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników
 3. W miesiącu maju zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym koście odprawiane są codziennie o godz. 18.30. W środę 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej racji w czwartek o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji powołań, w piątek nabożeństwo eucharystyczne po liturgii o godz. 10.00, a w sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo fatimskie.
 5. W przyszłą niedzielę 5 czerwca przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zamyka w liturgii okres wielkanocny i przypisany do niego obowiązek dorocznej spowiedzi św. Tego dnia za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Do tej uroczystości pragniemy przygotować się przez modlitewne czuwanie, które rozpocznie się w sobotę Mszą św. o godz. 19.00 i potrwa do godz. 21.00.
 6. 5 czerwca przypada również Święto Dziękczynienia, które przeżywać będziemy dziękując za beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. W tym dniu o godz. 7.40 z archikatedry warszawskiej wyruszy procesja dziękczynna z relikwiami Błogosławionych. O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej, z udziałem Episkopatu Polski zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna. Tego dnia zbiórka do puszek przeznaczona będzie na Centrum Opatrzności Bożej.
 7. We wtorek przypada 8 dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, patrona tutejszego sanktuarium. Wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
 8. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia. Szczególnie polecamy Kawałki śmiechu czyli anegdoty z życia braci w Niepokalanowie napisaną przez naszego br. Krzysztofa Dzido.

 

Scroll to Top