Ogłoszenia duszpasterskie Wielki Tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 1. Przeżywamy dziś pamiątkę uroczystego wyjazdu Chrystusa do Jerozolimy, która zamyka okres Wielkiego Postu i rozpoczyna Wielki Tydzień. Stanowi on kulminacją całego roku liturgicznego.
 2. Wychodząc naprzeciw potrzebom wiernych naszym kościele w obecną niedzielę sprawujemy cztery dodatkowe Msze święte: o godz. 14.00, 15.00, 16.00 i 18.00. Sakramentem pokuty i pojednania posługujemy od godz. 6.45 do 20.30.
 3. W Wielkim Tygodniu dyżur spowiedzi będzie przebiegał następująco:
  od poniedziałku do środy od godz. 15.00 do 19.00 i na Mszach świętych;
  w czwartek od godz. 8.00 do 17.00;
  w piątek i sobotę od godz. 9.00 do 17.00.

Penitenci proszeni są o zachowywanie elementarnych zasad bezpieczeństwa: respektowania limitu maksimum 5 osób w kościele, trzymania dystansu do innych oczekujących oraz nakładania maseczek ochronnych.

 1. Zgodnie z decyzją Kongregacji Kultu Bożego obrzędy Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek, Piątek i Sobota będą odbywać się bez udziału wiernych. Z tego względu zachęcamy do uczestnictwa w tych świętych wydarzeniach poprzez dostępne media.
 2. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły (tzn. maksymalnie jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).
 3. W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego świecenia pokarmów na stół wielkanocny. Stosowną modlitwę błogosławieństwa pokarmów można znaleźć wydrukowaną na kartkach kruchcie świątyni lub na naszej stronie internetowej (www.warszawa.franciszkanie-warszawa.pl).
 4. W przyszłą niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie porannej Eucharystii o godz. 7.00. Poza tym porządek celebracji jak w dniu dzisiejszym.
 5. W zakrystii są do nabycia publikacje katolickie, kartki świąteczne, świece „Caritas” i dewocjonalia. Można też zamawiać intencje mszalne.

 

Scroll to Top