OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X Niedziela zwykła 11 czerwca 2023 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – wspomnienie bł. Antonina Bajewskiego, Piusa Bartosika, Innocentego Guza, Achillesa Puchały, Hermana Stępnia, prezbiterów, Tymoteusza Trojanowskiego i Bonifacego Żukowskiego, zakonników oraz 101 towarzyszy męczenników;
– we wtorek – uroczystość św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
– w środę – wspomnienie Michała Kozala, biskupa i męczennika;
– w czwartek – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy;
– w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
– w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się Bractwo św. Antoniego. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie w salce pod zakrystią. Serdecznie zapraszamy członków wspólnoty i osoby zainteresowane.
3.  Jutro, w poniedziałek, wigilia uroczystości św. Antoniego z Padwy. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na Transitus św. Antoniego i modlitwę przy jego relikwiach do godz. 21.00.
4.  We wtorek przypada Uroczystość św. Antoniego z Padwy, patrona tutejszego sanktuarium. Msze św. z tradycyjnym poświęceniem lilii, chlebów i błogosławieństwem dzieci zostaną odprawione o godz. 10.00, 17.00 i 19.00. Wieczornej Eucharystii będą przewodniczyć Ojcowie Dominikanie z ul. Freta.
5. W środę 14 czerwca o godzinie 11.30 odbędzie się w naszym sanktuarium recital dyplomowany dwóch studentów diecezjalnego studium organistowskiego. Jednym z nich jest tutejszy organista Bartosz Borkowski. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach w kruchcie świątyni. Serdecznie zapraszamy.
6.  Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa sprawowane są w naszym kościele codziennie o godz. 18.30.
7. Przypominamy, że w naszej świątyni ma miejsce codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 15.15 do 19.00. W tym czasie kapłani pełnią dyżur w konfesjonale.
8. Uprzejmie informujemy, że w dniach 1-4 lipca br. w Niepokalanowie organizowane jest Rekolekcyjne Spotkanie Młodych Max Festiwal. Wydarzenie to ma przede wszystkim na celu realizowanie ideału Rycerstwa Niepokalanej. Program spotkania i niezbędne informacje są zamieszczone na stronie www.maxfestiwal.pl .
9. W zakrystii można zamówić intencje mszalne.

Scroll to Top