Ogłoszenia Duszpasterskie XI tydzień zwykły 14 – 20 czerwca 2020 r.

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa są w naszej świątyni odprawiane przez cały bieżący miesiąc codziennie o godz. 18.30.
 2. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym niedzielę zostaną przeznaczone na remonty i renowacje tutejszego kościoła. Obecnie rozpoczął się ostatni etap prac renowacyjnych przy zabytkowej figurze MB Łaskawej posadowionej na tyłach kościoła od strony ul. Franciszkańskiej. Trwa dorabianie brakujących atrybutów: korony na głowie i połamanych strzał w dłoniach. Wszystkim naszym dobroczyńcom, wspierającym nas duchowo i materialnie, z serca dziękujemy!
 3. Czcicieli św. Antoniego zapraszamy we wtorek na Msze święte o godz. 10.00 i 19.00.
 4. W czwartek, 18 VI, na Mszy św. o godz. 12.30 grupa młodzieży z pobliskiej szkoły dla dzieci słabosłyszących otrzyma sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Michała Janochy.
 5. Tego dnia również o godz. 19.00 zostanie odprawiona Eucharystia w intencji o. Marka Sykuły, gwardiana tutejszego klasztoru i rektora kościoła, z racji jego imienin.
 6. W najbliższych dniach w liturgii przypada:
  w poniedziałek – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy;
  w środę – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, krakowskiego jałmużnika i opiekuna ubogich;
  w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 1. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się zaraz po liturgii bezpośrednio do zakrystii ewentualnie kontaktować się z nami telefonicznie (22/831.20.31) lub mailem (stygmatyfranciszka@franciszkanie.pl).

 

Scroll to Top