Ogłoszenia Duszpasterskie XIX tydzień zwykły 9 – 15 sierpnia 2020 r.

  1. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym podczas Mszy świętych zostaną przeznaczone na prace remontowo-konserwacyjne tutejszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nas duchowo i materialnie składamy serdeczne „Bóg zapłać”!
  2. W dniu jutrzejszym w liturgii uczcimy św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, a we wtorek – św. Klarę, dziewicę.
  3. Informujemy, że ubiegłym tygodniu został wybrany nowy zarząd naszej prowincji zakonnej. W związku z tym w najbliższy wtorek na Eucharystii o godz. 19.00 będziemy polecać Panu Bogu współbraci z ustępującego zarządu, którzy w minionych latach przynależeli do miejscowej wspólnoty i posługiwali w tutejszym kościele: o. Wiesława Pyzio, o. Piotra Szczepańskiego, o. Wiesława Chabrosa, o. Piotra Żurkiewicza i o. Jana Olszewskiego.
  4. We wtorek również rozpoczyna się triduum przed wspomnieniem męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Przez kolejne trzy dnia zapraszamy na godz. 19.00 na Eucharystie z okolicznościowym kazaniem, które będzie głosić o. dr Jerzy Szyran.
  5. W środę o godz. 20.00 rozpocznie się na kolejny z koncertów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego Jana Sebastiana Bacha. Jego program znajduje się na stronie internetowej organizatora – Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego (www.wtm.org.pl).
  6. W piątek, 14 sierpnia, w liturgiczne święto św. Maksymiliana zapraszamy na godz. 19.00 na uroczystą liturgię, której jak co roku będą przewodniczyć OO. Kapucyni z ul. Miodowej.
  7. Także w piątek Ojcowie Jezuici z Sanktuarium MB Łaskawej zapraszają na uroczystości związane ze stuleciem Cudu nad Wisłą, które rozpoczną się o godz. 18.00 procesją z figurą Matki Bożej wzdłuż murów Starego Miasta.
  8. W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy świętych niedzielny. Zgodnie z tradycją po każdej liturgii będziemy święcić pierwociny zbóż, kwiaty i zioła. Poprzez ten gest pragniemy nie tylko podziękować dobremu Bogu za tegoroczne plony, ale też uczcić Maryję w tajemnicy pełni jej duchowego rozkwitu w chwale nieba.
  9. Dnia 15 sierpnia będziemy przeżywać także święto Wojska Polskiego i setną rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 r., która ocaliła nas od bolszewickiego najazdu. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy wówczas stali i obecnie stoją na straży suwerenności naszej Ojczyzny.
  10. W sprawach duszpasterskich prosimy zgłaszać się zaraz po liturgii bezpośrednio do zakrystii ewentualnie kontaktować się z nami telefonicznie (22/831.20.31) lub mailem (stygmatyfranciszka@franciszkanie.pl).

Scroll to Top