OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 23 lipca 2023 

 1. Bóg jest pełen miłosierdzia i dobroci, przebacza grzechy, cierpliwie czeka na nawrócenie, bo kocha człowieka i chce, by każdy był szczęśliwy. Żyjemy w świecie, w którym dobro i zło jest tak bardzo zmieszane z sobą, dlatego przychodzimy do świątyni, by od Chrystusa otrzymać siłę i pomoc do zwycięstwa dobra. Przychodzimy do Boga, by otrzymać przebaczenie i miłosierdzie.
 1. Kalendarz liturgiczny:
  – w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  – we wtorek – święto św. Jakuba, apostoła
  – w środę – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
  – w sobotę – wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza
 1. Uprzejmie informujemy, że w miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu, nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 7.00 rano, natomiast dyżur spowiedzi w dni powszednie od 1 lipca do 31 sierpnia będzie w godz. 15.15 – 17.00.
 1. Dziś zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka, w całym Kościele obchodzony jest III Światowy Dzień dziadków i Osób Starszych. Ma on za zadanie podkreślenie, że osoby starsze są wartością i darem zarówno dla społeczeństwa jak i wspólnot kościelnych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich krewnych, babciach i dziadkach.
 1. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
 1. Decyzją Ojca Prowincjała 31 sierpnia br. opuszcza naszą wspólnotę            Rajmund Marszałkowski, który udaje się do naszego klasztoru w Niepokalanowie. W związku z tym serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. dziękczynną za posługę o. Rajmunda  w naszym kościele i klasztorze, która będzie odprawiona o godz. 11.30.
 1. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne.
Scroll to Top