OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 lipca 2023

 

 1. Zgromadzeni jako lud Boży Nowego Przymierza, mamy dać wyraz swej wierze i prawdziwej chrześcijańskiej mądrości. Nasz udział w niedzielnej Mszy św. ma być wyrazem, że na pierwszym miejscu stawiamy sprawę Królestwa Bożego, bo ono ma najwyższą cenę, ono jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć.
 1. Kalendarz liturgiczny:
  – w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
  – we wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła|
  – w środę – Święto Najświętszej Marii Panny Anielskiej z Porcjunkuli
  – w piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
 1. Uprzejmie informujemy, że w miesiącach wakacyjnych, lipcu i sierpniu, nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 7.00 rano, natomiast dyżur spowiedzi w dni powszednie od 1 lipca do 31 sierpnia będzie w godz. 15.15 – 17.00.
 1. We wtorek 1 sierpnia przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych i pomordowanych mieszkańcach stolicy.
 1. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach pieszych do Częstochowy wyruszających w sierpniu. 312 Warszawska Pielgrzymka Piesza organizowana przez Ojców Paulinów przy kościele św. Ducha na Nowym Mieście wyruszy 6 sierpnia, natomiast 43 Warszawska Akademicja Pielgrzymka Metropolitarna organizowana przez duszpasterstwo akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie wyruszy 5 sierpnia.
 1. W naszym kościele rozpoczęliśmy cykl koncertów muzyki sakralnej „Serafickie Spotkania Muzyczne”. Na kolejny koncert zapraszamy w przyszłą niedzielę 6 sierpnia po Mszy św. o godz. 13.00. Wystąpią absolwenci Studium Muzyki Kościelnej przy Akademii Katolickiej w Warszawie.
 1. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
 1. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne.
Scroll to Top