OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 3 września 2023

1. W niedzielę gromadzimy się, aby sławić zwycięstwo Chrystusa, aby uczestniczyć w Jego krzyżu, przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Nasza obecność na Eucharystii ma być wyrazem, że idziemy za Chrystusem i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie.
2. Kalendarz liturgiczny:
– w piątek – Święto Narodzenia NMP
– w sobotę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ w Polsce
3. Uprzejmie informujemy, że od 1 września spowiedź w dni powszednie w naszym kościele odbywa się na Mszach św. oraz od godz. 15.15 – 19.00.
4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek miesiąca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o powołaniach kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
5. Uprzejmie informujemy, że spotkania scholii działającej przy naszym sanktuarium odbywają się w czwartki po Mszy św. wieczornej o godz. 19.45. Zachęcamy nowe osoby do dołączenia do scholii. Szczegóły na plakatach w kruchcie kościoła i u p. Organisty po Mszach Świętych.
6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie modlitewne Bractwa św. Antoniego. Wszystkich członków bractwa jak i osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy na spotkanie po Mszy św. w salce przy zakrystii.
7. Parafia Nawiedzenia NMP dnia 16 września organizuje pielgrzymkę autokarową do Kodnia. Koszt pielgrzymki 75 PLN. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej ul. Przyrynek 2.
8. 9 września br., w przeddzień beatyfikacji Rodziny Ulmów, Fundacja Orszak Dziejów organizuje w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście i na Placu Zamkowym w godz. 17.00 – 19.00 plenerowe widowisko historyczne upamiętniające Wiktorię i Józefa Ulmów oraz ich dzieci.
9. Za tydzień 10 września po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się w naszym sanktuarium kolejny koncert z cyklu „Serafickie spotkania muzyczne”. Wystąpią Bartosz Wawrzyniak – organista z Poznania i Joanna Talarkiewicz – mezzosopran z Polskiej Opery Królewskiej. Serdecznie zapraszamy.
10. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
11. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne.

Scroll to Top