OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 17 października 2021 r.

  1. Gromadzimy przy ołtarzu Chrystusa, aby złożyć Bogu Eucharystyczną Ofiarę. W czasach, gdy każdy chce być ważny i wielki, liturgia Słowa wskazuje nam dziś inną, chociaż trudną drogę do Boga. Dla Boga wielki jest ten, który wybiera drogę służby i ofiarowywania siebie. Taką drogę wybrał św. Maksymilian Maria Kolbe, który swoje życie poświęcił Bogu i Niepokalanej. W dniu dzisiejszym nasza fanciszkańska wspólnota zakonna raduje się z okazji 50 rocznicy jego beatyfikacji. Prośmy za wstawiennictwem św. Maksymiliana o wszelkie potrzebne łaski, by nasze życie było ofiarną służbą Bogu i bliżnim.
  2. W dniach 9 i 10 października w Rzymie, nastąpiło uroczyste rozpoczęcie XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, którego temat brzmi: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Fazę diecezjalną Synodu w Archidiecezji Warszawskiej rozpocznie Msza św., odprawiona dziś w Archikatedrze warszawskiej o godz. 11.00 pod przewodnictwem Kardynała Kazimierza Nycza.
  3. Także dziś o godzinie 20.00, w ramach Warszawskiego Festiwalu „Organy Śródmieścia”, odbędzie się koncert w wykonaniu Sergio Paoliniego. W programie utwory Antonio Vivaldiego, Jana Sebastiana Bacha i innych kompozytorów. Miłośników muzyki organowej serdecznie zapraszamy.
  4. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek – święto św. Łukasza, Ewangelisty.
– w środę – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.
– w czwartek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
– w piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
– w sobotę – wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera.

  1. We wtorek zapraszamy czcicieli św. Antoniego z Padwy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni są odprawiane codziennie o godz. 18.30.
  3. Przyszła niedziela 24 października jest obchodzona w kościele jako Niedziela Misyjna. Kazania będą głosić misjonarze z naszej wspólnoty, a po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na cele misyjne.
  4. Zbliża się listopad – miesiąc, w którym wspominamy i modlimy się za zmarłych. Na stoliku pod chórem oraz w zakrystii są wyłożone kartki „wypominkowe”, na których można wpisywać imiona swoich bliskich zmarłych. Czytelnie wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii.
  5. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie oraz zamawiać intencje mszalne.
Scroll to Top