OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

22 października 2023

1. Gromadzimy się w Kościele, by wysławiać Boga Stwórcę świata i głosić chwałę Chrystusa, który świat zbawił. Powołani jako chrześcijanie mamy swym życiem przyczyniać się do uświęcania świata, w którym nieustannie dokonuje się zbawienie. Jesteśmy narzędziem w ręku Boga dla dobra świata, by przyspieszyć odnowienie wszystkiego w Chrystusie.
2. Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera
– w sobotę – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

3. Dziś Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. To dzień modlitwy i wsparcia finansowego misjonarzy na świecie. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na cele misyjne.

4. Wszystkie osoby chętne do śpiewania w naszej scholii liturgicznej zapraszamy na spotkania w czwartki po wieczornej Mszy św. Szczegółowe informacje można uzyskać u p. Bartosza – organisty.

5. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które przez cały miesiąc październik odprawiane są o godz. 18.30.

6. Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc w którym wspominamy i modlimy się za zmarłych. Na stoliku pod chórem oraz w zakrystii są wyłożone kartki „wypominkowe”, na których można wpisać imiona swoich bliskich zmarłych. Czytelnie wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii.

7. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy zapraszamy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.

8. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne. Można zaopatrzyć się w Rycerza Niepokalanej na miesiąc październik oraz w kalendarze i kalendarzyki kieszonkowe na 2024 r.

Scroll to Top