OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10 października 2021 r.

  1. Msza Święta celebrowana we wspólnocie Kościoła jest wspaniałą szkołą życia religijnego. Sam Chrystus jest Nauczycielem, który karmi nas Słowem i Chlebem Życia, które dają nam siłę potrzebną w naszej codzienności. Czytania dzisiejszej Liturgii Słowa przypomną nam wartość i znaczenie Bożego Słowa w naszym życiu. Ewangelia ukaże nam prawdę, że zbytnie przywiązanie do rzeczy materialnych może przeszkodzić w człowiekowi w przyjęciu mądrości Bożej.
  2. Dziś obchodzony jest XXI Dzień papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. W związku z tym po Mszach św. do puszek zbierane są ofiary na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.
  3. Kalendarz liturgiczny:

– w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
– w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
– w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

  1. We wtorek zapraszamy czcicieli św. Antoniego z Padwy na Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni są odprawiane codziennie o godz. 18.30.
  3. W przyszłą niedzielę 17 października spotyka się Franciszkański Zakon Świeckich. Początek o godz. 10.00 w salce w podziemiach, następnie Msza św. o godz. 11.30 i kontynuacja spotkania, które zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentuw kościele.
  4. W tę niedzielę, w ramach Warszawskiego Festiwalu „Organy Śródmieścia”, o godz. 20.00 odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Sergio Paoliniego. Artysta wykona utwory Antonio Vivaldiego, Jana Sebastiana Bacha i innych kompozytorów. Miłośników muzyki organowej serdecznie zapraszamy.
  5. Zbliża się listopad, miesiąc, w którym wspominamy i modlimy się za zmarłych. Na stoliku pod chórem oraz w zakrystii są wyłożone kartki „wypominkowe”, na których można wpisywać imiona swoich bliskich zmarłych. Czytelnie wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii.
  6. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie oraz zamawiać intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w intencjach jubilatów, solenizantów i innych rodzinnych okazji.
Scroll to Top