OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 31 października 2021 r.

 1. Słowo Boże, które dziś słyszymy, przypomina nam o największym przykazaniu – miłości do Boga i bliźniego. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest namacalnym dowodem młości Boga do człowieka. W niej Syn Boży ofiarowuje swoje życie Ojcu i czyni to z miłości do nas – abyśmy razem z Nim mieli życie wieczne.
 2. Jutro będziemy obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy odeszli już z tego świata i osiągnęli chwałę nieba. Porządek Mszy świętych niedzielny.
 3. We wtorek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwane również Dniem Zadusznym. Po wieczornej Eucharystii o godz. 19.00 zostanie odprawione nabożeństwo za zmarłych z procesją po kościele.
 4. W środę, 3 listopada, wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych Zakonu Serafickiego. Na wszystkich Mszach świętych będziemy modlić się za zmarłych naszych braci, siostry, rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów oraz członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich
 5. Ponadto w tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
  – w czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
 1. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy duchowej. Pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek o godz. 19.00 modlić się będziemy w intencji powołań, w piątek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusa zarówno po Mszy św. o godz. 10.00 oraz o godz. 19.00. W sobotę o 9.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 2. Nabożeństwa za zmarłych „Wypominki”, będą odprawiane przez cały listopad od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Msze święte za poleconych w wypominkach będą celebrowane w każdą środę listopada o godz. 19.00.
 3. Informujemy, że Penitencjaria Apostolska, w związku z wciąż trwającą pandemią, potwierdza i rozszerza na cały listopad 2021 r. możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla zmarłych. Aby go uzyskać należy być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić cmentarz, przynajmniej w myśli pomodlić się za zmarłych oraz w intencjach papieża.
 4. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie oraz zamawiać intencje mszalne.
Scroll to Top