OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 7 listopada 2021 r.

  1. Niedziela to dzień radości i dziękczynienia za wszelkie łaski i dary otrzymane od Boga. Z tego powodu przyszliśmy tutaj do naszej świątyni. Wyrazem naszej wiary, miłości i ufności jest nie tylko „bycie na Mszy”, ale zaangażowanie serca i pełne w niej uczestnictwo. Wspólnie dziękujmy Bogu za Jego Opatrzność i opiekę nad każdym z nas.
  2. Kalendarz liturgiczny

– we wtorek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
– w środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
– w czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
– w piątek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
– w sobotę – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich

  1. W czwartek, 11 listopada, obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Tego dnia na Mszy św. o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny.
  2. W niedzielę, 14 listopada, zapraszamy o godz. 11.30 na Mszę św., podczas której modlić się będziemy w intencji naszego zakrystiana Br. Adama Kompy, z okazji jubileuszu 25-lecia jego ślubów zakonnych.
  3. Również w niedzielę, 14 listopada, na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się Bractwo św. antoniego. Po Eucharystii spotkanie formacyjne w salce.
  4. Nabożeństwa za zmarłych „Wypominki”, są odprawiane przez cały listopad od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Msze święte za poleconych w wypominkach odprawiane są w każdą środę listopada o godz. 19.00.
  5. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie oraz zamawiać intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w intencjach jubilatów, solenizantów lub innych rodzinnych okazji.
Scroll to Top