OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21 listopada 2021 r.

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Liturgia Słowa przypomina nam tę prawdę, że Jezus jest prawdziwym Królem życia i Panem wszelkiego stworzenia. Jego królestwo nie jest z tego świata. Jest inne niż królestwa ziemskie, bo oparte na Prawdzie – czyli na nauce Ewangelii, którą nam zostawił jako swój Testament.
 2. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
  Kazimierz Nycz zdecydował, aby w kościołach Archidiecezji Warszawskiej w tę niedzielę 21 listopada przeprowadzić zbiórkę do puszek na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego.
 3. Kalendarz liturgiczny

– w poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
– w środę – wspomnienie św. Andrzeja Dunc-Lac i towarzyszy, męczenników wietnamskich
– w piątek – wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, kapłana
– w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego, kapłana

 1. W przyszłą sobotę, 27 listopada o godz. 19.00 zapraszamy na Eucharystię i adorację z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne.
 2. Nabożeństwa za zmarłych „Wypominki”, są odprawiane przez cały listopad od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Msza święta za poleconych w wypominkach będzie odprawiona w środę 24 listopada o godz. 19.00.
 3. W najbliższą niedzielę, 28 listopada, rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Chrystusa w świętach Bożego Narodzenia oraz na końcu czasów. W tę pierwszą niedzielę Adwentu po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek, przeznaczone na wsparcie dla Sióstr Klarysek, które nieustannie wspierają nas swoją modlitwą.
 4. W przyszłym tygodniu, w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, spotyka się wspólnota Rycerstwa Niepokalanej.
 5. W zakrystii można już nabyć opłatki, przygotowane w tym roku przez Siostry Klaryski z Sitańca i świece „Caritas”, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc dla ubogich. Można także zamawiać intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w intencjach jubilatów, solenizantów lub innych rodzinnych okazji.
 6. W dniu dzisiejszym, za odmówienie i ponowienie Aktu Oddania Sercu Jezusowemu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Scroll to Top