OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

28 kwietnia 2024

  1. Zmartwychwstały Jezus pragnie podczas tej Eucharystii wejść w naszą egzystencję. On chce, abyśmy my razem z Nim zmartwychwstali. Zmartwychwstanie z Jezusem, to przede wszystkim nasze nawrócenie, przemiana naszego życia.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – wspomnienie św. Katarzyny, dziewicy i doktora Kościoła

w czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

w piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 11.30, 19.00.

w sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika

  1. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się Rycerstwo Niepokalanej. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce pod zakrystia. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. (do godz. 11.30)
  2. Miesiąc maj w polskiej pobożności jest poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą sprawowane od jutra codziennie o godz. 18.30.
  3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. W czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji powołać kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo fatimskie.
  4. Przypominamy, że w naszej świątyni ma miejsce codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 15.00 do 19.00. W tym czasie kapłani pełnią dyżur w konfesjonale.
  5. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego zapraszamy na trzeci dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00. Kazania nowennowe głosi o. Kazimierz Mościcki.
  6. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne.
Scroll to Top