OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

5 maja 2024

 

  1. Miłość to nadprzyrodzony dar Boga dla człowieka. Bez Boga nie jesteśmy wstanie pojąć czym jest miłość, każdy z nas jest powołany do miłości. Chrześcijańska świętość ma swoje odzwierciedlenie w Bożej Miłości. Nie możemy się zbawić i osiągnąć świętość sami, potrzebujemy innych ludzi, którzy nam w tym pomogą. Bóg zachęca nas dzisiaj, abyśmy miłowali naszych braci „tak jak On sam nas umiłował”.
  2. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

w środę – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

  1. Uprzejmie informujemy, że w dniach od 22 do 26 kwietnia odbyła się pierwsza część kapituły prowincjalnej na której o. dr Piotr Żurkiewicz został wybrany prowincjałem naszej prowincji zakonnej z siedzibą w Warszawie. O. Piotr w ostatniej kadencji był rektorem naszego WSD w Łodzi Łagiewnikach. Nowo wybranemu Ojcu Prowincjałowi życzymy wiele łask i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień jego posługi.
  2. Miesiąc maj w polskiej pobożności jest poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 18.30.
  3. W sobotę 11 maja Jezuici zapraszają do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ul. Świętojańskiej 10 na Uroczystość odpustową ku czci Patronki Warszawy. O godz. 18.45 procesja różańcowa uliczkami Starówki. O godz. 20.00 Msza św., której przewodniczył będzie bp Michał Janocha.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 spotyka się Bractwo św. Antoniego. Po Mszy św. spotkanie w salce pod zakrystią. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
  5. Przypominamy, że w naszej świątyni ma miejsce codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 15.00 do 19.00. W tym czasie kapłani pełnią dyżur w konfesjonale.
  6. We wtorek wszystkich czcicieli św. Antoniego zapraszamy na czwarty dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Msze św. z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 10.00 i 19.00. Kazania nowennowe głosi o. Kazimierz Mościcki.
  7. W zakrystii można nabyć publikacje katolickie i dewocjonalia oraz zamawiać intencje mszalne.
Scroll to Top